Nowa kamera wewnętrzna Xblitz IP300
Nowa kamera wewnętrzna Xblitz IP300 | xblitz.pl

IP300 – nowa kamera domowa od Xblitz

Do tej pory o Xblitz pisaliśmy czasem jedynie na tabletowo.pl. Wydaje się, że może to ulec zmianie. Polska marka elektroniki użytkowej z roku na rok poszerza gamę swoich produktów, które są coraz bardziej inteligentne. Nowa kamera IP300 jest krokiem do poszerzenia asortymentu smart produktów. Co oferuje nowy sprzęt?

Specyfikacja

Na początek suche dane, które tak bardzo wszyscy lubimy.

Rozdzielczość:1080P (1920×1080), 720P (1280×720)
Sensor:1/2.9 SC 2232H
Obiektyw:3,6 mm
Doświetlanie:Wbudowany filtr IR
Tryb nocny:do 10m (IR ON 0 LUX)
Zakres ruchu głowicy:Poziom: 355° / Pion: 90°
Wsparcie kart TF:Max 128 GB
Kodek:H.265
Klatki na sekundę:25 fps
Funkcja alarmu:TAK / Detekcja ruchu
Komunikacja dwustronna:TAK / Wbudowany mikrofon i głośnik
Obsługa sieci:Wi-Fi 802.11b/g/n
Aplikacja mobilna:Tak
Zasilanie:5V-1A
Temperatura pracy:-10~50 °C
Rozmiar:100x81x73mm
Waga:185g
Zawartość zestawu:Kamera Xblitz IP 300, zasilacz, kabel USB, instrukcja
Biel w połączeniu z owalami sprawia, że kamera XBlitz IP300 bardzo dobrze wygląda
Biel w połączeniu z owalami sprawia, że kamera XBlitz IP300 bardzo dobrze wygląda | xblitz.pl

Taki niepozorny i taki sprytny

Już pobieżna analiza pokazuje, że Xblitz postarał się, by ich nowy sprzęt miał wszystko to, co jest standardem na rynku kamer domowych. Spośród wszystkich funkcji najwięcej uśmiechu na mojej twarzy wywołał wbudowany alarm i dwustronna komunikacja głosowa. Osobiście bardzo lubię te funkcje.

Kamera IP300 ma rozmiar 100 x 81 x 73 mm. To czyni z niej bardzo poręczny sprzęt. Można też powiedzieć, że bryła jest zgrabnie zaprojektowana. Owalna forma jest naturalna i sprawia, że urządzenie będzie się dobrze komponować pośród różnych bibelotów.

Kamera Xblitz IP300 łączy się bezprzewodowo z aplikacją
Kamera Xblitz IP300 łączy się bezprzewodowo z aplikacją | fot. xblitz.pl

Na szczęście ładny wygląd nie musi zakrywać żadnych wewnętrznych mankamentów. IP300 oferuje nagrywanie w rozdzielczości Full HD przy 25 klatkach na sekundę. Nagrania są poddawane kompresji przy użyciu zaawansowanego kodeku H.265. Te parametry sprawiają, że nagrania (i zdjęcia) powinny być dobrej jakości.

W czasie rzeczywistym sytuację przed wizjerem kamery można obserwować przez dedykowaną aplikację. Producent zapewnia, że konfiguracja jest bardzo prosta, ponieważ do połączenia kamery z aplikacją wystarczy kod QR.

Szeroki zakres pracy Xblitz IP300 usprawnia funkcję alarmu
Szeroki zakres pracy Xblitz IP300 usprawnia funkcję alarmu | fot. xblitz.pl

Oczy z tyłu głowy

Wspomniana wcześniej funkcja alarmu wymaga, by urządzenie oferowało szerokie kąty widzenia. Xblitx zapewnia, że obiektyw IP300 porusza się w zakresie 355 stopni w poziomie i 90 stopni w pionie. Oprogramowanie kamery – po wykryciu ruchu w pomieszczeniu – automatycznie rozpocznie śledzenie intruza przesyłając na nasze urządzenie monit o niebezpieczeństwie. Ta funkcja przyda się także, gdy użytkownik sam zechce sprawdzić, co dzieje się w jego mieszkaniu.

Funkcja alarmu skutecznie pomoże odstraszyć intruzów. XBlizt ma to w standardzie.
Funkcja alarmu skutecznie pomoże odstraszyć intruzów. Xblizt ma to w standardzie. | Xblitz.pl

Powyższy opis pasuje także do tego, co oferują tzw. elektroniczne nianie. Xblitz IP300 poradzi sobie także w takiej roli. W wykonywaniu takiego nadzoru pomocna będzie dwukierunkowa komunikacja głosowa. Producent na swojej stronie zaznacza, że w dobie pandemii koronowirusa z wykorzystaniem IP300 będzie także możliwa zdalna opieka nad starszymi członkami naszych rodzin lub osób przebywających na kwarantannie.

Nie bez znaczenia jest fakt, że kamerka została wyposażona w komponenty, które umożliwią wykonywanie wszystkich powyższych czynności także po zmroku lub nawet w całkowitej ciemności.

XBlitz IP300 będzie też działał w nocy a nawet w całkowitej ciemności
Xblitz IP300 będzie też działał w nocy a nawet w całkowitej ciemności. | Xblitz.pl

Dostępność i cena

Kamera dostępna jest na stronie producenta w cenie 139 zł. Ta cena sprawia, że dostawa będzie darmowa. Xblitz oferuje taką opcję przy zakupach powyżej 99 zł. Model ten współpracuje ze smartfonami, które korzystają z platformy iOS lub Android. Xblitz IP300 oferuje także podgląd na komputerach.

W wyborze najlepszego sprzętu z pewnością pomoże lektura naszych wcześniejszych wpisów o kamerach domowych, między innymi recenzja modelu TP-Link Tapo C200, którą przygotował Kacper.