iRobot Roomba i3 i i3+ wjeżdżają do Polski

iRobot Roomba i3 i i3+ wjeżdżają do Polski

Po sukcesie takich modeli jak Roomba i7+ oraz Roomba s9+, iRobot wprowadza na polski rynek kolejny automatyczny odkurzacz, kompatybilny z bazą ładująco-czyszczącą Clean Base. Funkcja oczyszczania pojemnika na zabrudzenie w trakcie ładowania, trafia tym samym do kolejnego urządzenia dostępnego na naszym rynku.

iRobot Roomba i3 oraz i3+

iRobot, będący jedną z pierwszych firm produkujących automatyczne odkurzacze, wiele swoich technologii opracowane ma już do perfekcji. Ich autorska baza ładująco-oczyszczająca Clean Base trafiła już do dwóch starszych modeli – Roomba i7+ oraz s9+, gdzie została ona bardzo ciepło przyjęta przez użytkowników (a naszą recenzję możecie przeczytać tutaj). Teraz producent zdecydował się na poszerzenie rodziny produktów wspierających tą funkcję również w Polsce, wprowadzając do sprzedaży dwa nowe odkurzacze, Roomba i3 oraz i3+.

iRobot Roomba i3 i i3+ wjeżdżają do Polski
for. iRobot

Dla przypomnienia, są to dwa bliźniacze modele. Obydwa odkurzacze pochwalić mogą się wsparciem dla aplikacji iRobot Home, która to wyposażona w platformę iRobot Genius jest w stanie wykorzystać sztuczną inteligencję do tworzenia spersonalizowanych akcji i harmonogramów. Tak jak w przypadku innych produktów Roomba, nowe modele podłączyć możemy zarówno pod Asystenta Google i Amazon Alexa, ale również pod IFTTT. 

iRobot Roomba i3 i i3+ wjeżdżają do Polski
for. iRobot

Roomba, i3 oraz i3+ poruszają się w usystematyzowany sposób, wzdłuż równoległych linii, co pozwala na najdokładniejsze pokrycie całej sprzątanej powierzchni. Obydwa roboty poradzą sobie również z każdym rodzajem podłóg, a o samą czystość zadba wysoka moc ssąca (10-krotnie większa niż w przypadku urządzeń serii Roomba 600) oraz zestaw filtrów potrafiący zatrzymać aż 99% cząsteczek pyłków, pleśni, roztoczy i alergenów.

Nowa baza tylko w modelu i3+

Pora przejść do różnic między Roomba i3 oraz i3+. W wersji tańszej (bez plusa) w zestawie z samym odkurzaczem znajdziemy znaną z innych modeli, tradycyjną bazę ładującą. Ta wyposażona w system opróżniania zbiornika na zabrudzenia dostępna jest jedynie w droższym modelu.

Według informacji opublikowanych przez iRobot, wymienny worek wbudowany w bazę Clean Base jest w stanie pomieścić równowartość aż 60 cykli robota. Tak duża pojemność w większości przypadków pozwoli na ponad dwa (lub nawet i trzy) miesiące czyszczenia bez żadnej ingerencji ze strony użytkownika.

iRobot Roomba i3 i i3+ wjeżdżają do Polski

Wygoda niesie jednak ze sobą wyższą cenę. W przypadku Roomba i3 oraz i3+ bardzo dobrze widać ile tego typu funkcja może kosztować. Model tańszy (z tradycyjną bazą) wyceniony został na 2199 złotych, podczas gdy i3+ (z ładująco-czyszczącą Clean Base) kosztuje aż 3199, czyli równy tysiąc złotych więcej.