iRobot Roomba i3+
fot. iRobot

iRobot Roomba i3+ – nowy, inteligentny odkurzacz w przyzwoitej cenie

iRobot zaprezentował nowy, inteligentny odkurzacz Roomba i3+. Urządzenie na początek będzie dostępne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Marka iRobot wprowadziła na rynek nowy model odkurzacza Roomba, który korzysta z niedawno uruchomionej platformy iRobot Genius Home Intelligence. Nowa propozycja producenta jest także tanim modelem, który jest w stanie samodzielnie wrócić do stacji dokującej i opróżnić zbiornik na śmieci, a także doładować wbudowany akumulator.

iRobot Roomba i3+ – co potrafi?

iRobot Roomba i3+ jest w pełni kompatybilny z nowa aplikacją iRobot Home przeznaczoną na smartfony z Androidem oraz iOS. Urządzenie może tworzyć specjalne harmonogramy sprzątania w oparciu o sugestie zoptymalizowane przez aplikację. Użytkownicy mogą także zaprogramować i3+, aby rozpocząć sprzątanie na podstawie lokalizacji – jak również na podstawie sparowania się z innymi sprzętami inteligentnego domu. iRobot Roomba i3+ wspiera również sterowanie przy pomocy głosu za pomocą inteligentnych asystentów takich, jak Amazon Alexa czy Asystent Google.

iRobot twierdzi, iż model i3+ jest w stanie wychwycić do 99 proc. wszystkich pyłków, pleśni, roztoczy oraz alergenów kotów i psów. Całe urządzenie posiada moc ssania dziesięć razy większą niż w przypadku modelu Roomba serii 600.

Do odkurzacza producent dołącza stację dokującą Clean Base Automatic Dirt Disposal, w której maszyna automatycznie opróżnia pojemnik ze śmieciami. Użytkownicy będą mogli kupić nowego robota sprzątającego bez stacji dokującej w zestawie.

iRobot Roomba i3+
fot. iRobot

Ile kosztuje i gdzie można go kupić?

iRobot Roomba i3+ ze stacją dokującą został wyceniony na 599 dolarów. Bez stacji dokującej za opisywany model trzeba będzie zapłacić około 399 dolarów. Na początek sprzęt będzie dostępny na terenie Stanów Zjednoczonych, a w późniejszym czasie trafi również na rynek międzynarodowy – w tym zapewne i do Polski.

Oficjalna premiera w innych krajach przewidywana jest przez producenta na pierwszy kwartał 2021 roku.