Huawei Vacuum Cleaner 1S
Huawei Vacuum Cleaner 1S | fot. materiały producenta

Smart odkurzacz Huawei o strasznie długiej nazwie – Jimmy Smart Handheld Wireless Vacuum Cleaner 1S

Nie wiem dlaczego, ale działy marketingu Huawei uwielbiają długie nazwy swoich produktów. Jimmy Smart Handheld Wireless Vacuum Cleaner 1S jest odkurzaczem z funkcjami smart. Gdyby przełożyć tę nazwę na język polski, całkiem sporo można by już o tym sprzęcie opowiedzieć.

Mądry Bezprzewodowy Odkurzacz Ręczny Jakubek 1S

Nie będę się już śmiał, więc na potrzeby tego wpisu będę używał skróconej nazwy Vacuum Cleaner 1S. Sprzęt jest oferowany w przedsprzedaży i ma całkiem sporo do zaoferowania. Warto zaznaczyć, że ręczne odkurzacze zdobywają coraz szersze uznanie wśród konsumentów, chociaż wydawało się, że po latach świetności już nie wrócą do pełni łask.

Odkurzacz od Huawei ma standardową budowę
Odkurzacz od Huawei ma standardową budowę | fot. materiały producenta

Moc ssania Vacuum Cleaner 1S wynosi 120 AW (Air Watt). Dla zdziwionych taką jednostką wyjaśniam, że moc ssania AW nie jest tożsama z mocą wyrażoną w standardowych watach. Na stronie produktu można przeczytać, że moc urządzenia to 450 W. Bateria umieszczona w urządzeniu ma pojemność 3000 mAh, co wydaje się skromną wartością, ale powinno wystarczyć na około 60 minut odkurzania.

Ważnym parametrem przy tego typu sprzętach jest waga. Vacuum Cleaner 1S waży 1,25 kg, więc nie będzie przeciążał rąk w trakcie porządków. Silnik odkurzacza cechuje się prędkością 100 000 obrotów na minutę.

Dodatki

Vacuum Cleaner 1S jest wyposażony w cztery rodzaje szczotek. Najistotniejsze – z perspektywy pasjonatów smart domów i mieszkań – jest to, że sprzęt można sparować z aplikacją Huawei, która zarządza inteligentnymi urządzeniami. W aplikacji użytkownik ma możliwość sprawdzić m.in. tryb pracy, poziom baterii i… liczbę spalonych kalorii podczas sprzątania.

Vacuum Cleaner 1S można obsłużyć przy pomocy aplikacji Huawei
Vacuum Cleaner 1S można obsłużyć przy pomocy aplikacji Huawei | fot. materiały producenta

Cena została ustalona na około 183 dolarów w przedsprzedaży i na około 198 dolarów w regularnej dystrybucji.