ładowarka tesla samochód elektryczny
(fot. pixabay.com)

„Tesla AI Day #2” przed nami! Czym zaskoczy nas w tym roku?

Elon Musk ogłosił kolejne wielkie wydarzenie Tesli. Tegoroczny event Tesla AI Day odbędzie się już w połowie sierpnia. Wydaje się, że przede wszystkim będzie można na nim zobaczyć efekty prac nad aktualizacjami, ale również nad postępami prac dotyczących systemów automobilnych.

Kolejny event Tesli przed nami. Elon Musk na swoim koncie na Twitterze zapowiedział na 19 sierpnia nowe wydarzenie, które nazwane zostało „Tesla AI Day #2”. W ostatnich latach spotkania organizowane przez koncern zbierały rzeszę fanów i obfitowały w wiele nowości. Co tym razem zobaczą obserwatorzy?

Tesla pokaże multum nowości

Pierwsze wydarzenie „Tesla AI Day” odbyło się w 2021 roku. Było ono skupione w głównej mierze na autorskim programie autonomicznym. W trakcie jego trwania samochody pokonywały wyznaczone trasy, co pokazywało prawdziwe możliwości tej technologii. Dodatkowo zaprezentowano wtedy Tesla Bota, czyli czatbota Tesli, oraz Dojo, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych superkomputerów.

Tegoroczna impreza będzie najprawdopodobniej poświęcona wersji beta pojazdów automobilnych. Tym samym zobaczymy pełen zakres nowych możliwości, jakie udało się stworzyć w ostatnim roku. W trakcie jednego z wywiadów Elon Musk powiedział, że liczy, iż około miliona osób będzie testowało nowe rozwiązanie do końca roku.

Zmiany w samochodach

Wielu obserwatorów liczy, że tegoroczna edycja przyniesie również pokaz nowych możliwości komputerów pokładowych Tesli. Mówi się, że koncern opracował nowy autonomiczny układ scalony, który może jeszcze powiększyć przewagę nad konkurencją.

Poprawie uległ również wspomniany superkomputer Dojo, który zyskał podobno wiele nowych możliwości, przez co osiągnął już pełen klaster, który czyni z niego superkomputer kompletny. Tym samym, można oczekiwać, że zostanie zaprzęgnięty do nowych zadań, które być może poznamy już w sierpniu.

Poznamy też nowego humanoida?

Wiele osób liczy, że w na prezentacji zostanie pokazany nowy humanoid, który będzie stanowił zwieńczenie prac nad robotami i jednocześnie otworzy drzwi do prac nad sztuczną inteligencją mobilną (AGI) Tesli. Prototyp miał zostać pokazany do końca 2022 roku, by umożliwić rozpoczęcie produkcji już w przyszłym roku.

Zatem czy ceremonia zostanie uświetniona przez najnowocześniejsze roboty? O tym przekonamy się już 19 sierpnia. Wydarzenie ma szansę stać się jednym z przełomowych, które wprowadzą świat w nową erę. Elon Musk ma szansę sprawić, że o „Tesla AI Day #2” będzie mówiło się w książkach od historii.