Playseat Trophy-Logitech G Edition (źródło: Logitech)
Playseat Trophy-Logitech G Edition (źródło: Logitech)

Nowy wymiar kokpitu dla gier wyścigowych

Współpraca Logitech G i Playseat właśnie zaowocowała. Na rynku pojawił się nowy kokpit przeznaczony do gier wyścigowych. Lekka konstrukcja i dopasowujący się materiał to tylko część ergonomii tego fotela.

Kokpit i fotel, który przeniesie gracza na prawdziwy wyścig

Firma Logitech G, we współpracy z Playseat, wprowadza nowy kokpit do gier wyścigowych. Fotel o otwartej konstrukcji kokpitu został wykonany z materiału ActiFit, dzięki któremu cechuje go lekkość, trwałość i ergonomia, co znacząco wpływa na jakość wrażeń i odczuć z tej jazdy wyścigowej.

Playseat Trophy – Logitech G Edition jest profesjonalnym symulatorem wyposażonym w kierownicę PRO Racing Wheel oraz pedały PRO Racing Pedals, które stanowią jeden z najważniejszych elementów całego kokpitu.

Urządzenie zostało wyposażone w silnik Direct Drive oraz otrzymało dostęp do zaawansowanej technologii sprzężenia zwrotnego TRUEFORCE, co znacząco wpływa na lepszą jakość i odczucia prowadzonego pojazdu.

Funkcjonalność i ergonomia nowego fotela Playseat Trophy-Logitech G Edition

Rama nowego sprzętu została wykonana z lekkiej stali węglowej. Konstrukcja kokpitu zawiera również takie materiały, jak wysokiej jakości stopy stali, anodyzowane aluminium, a także skórę PU, dzięki której zwiększona jest trwałość fotela wyścigowego. Kokpit został tak wykonany, aby produkty dostępne w ofercie Logitech G, takie jak kierownice i pedały oraz dodatki, były w pełni kompatybilne z nowym produktem.

Fotel umieszczony w kokpicie Playseat Trophy-Logitech G Edition jest w pełni regulowany, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie go do osób w każdym wieku i o każdym wzroście. Regulacji podlega siedzisko, płytka pedału oraz płytka sterowa.

Playseat Trophy-Logitech G Edition (źródło: Logitech)
Playseat Trophy-Logitech G Edition (źródło: Logitech)

Fotel można również przechylać do przodu i do tyłu, a także w górę i w dół tak. Materiał ActiFit, którym pokryty został fotel, idealnie dostosowuje się również do ciała użytkownika oraz odprowadza ciepło.

Playseat Trophy-Logitech G Edition cechuje także niska masa konstrukcji, która wynosi około 17 kilogramów. Cena, jednego z najlżejszych foteli dostępnych na rynku, wynosi 599 złotych, przy czym kwota ta dotyczy samej konstrukcji i fotela, a kierownica i pedały sprzedawane są oddzielnie.