Kolejny telewizor OLED od Xiaomi już w drodze. Trafi do Europy?
Xiaomi Mi TV 4S 43" (źródło: Xiaomi)

Kolejny telewizor OLED od Xiaomi już w drodze. Trafi do Europy?

Zdecydowanie największą wadą telewizorów wyposażonych w panele OLED jest ich bardzo wysoka cena, zwłaszcza na tle bardziej popularnych technologii. W jaki sposób sprawić, że stanie się bardziej przystępna? Zwrócić się do marki, która niejednokrotnie udowadniała, że potrafi zdziałać cuda w kwestii wyceny produktów – Xiaomi.

Choć nie możemy go kupić w Polsce, Xiaomi zaprezentowało już pierwszy telewizor OLED pod własną marką. Model oznaczony jako Xiaomi Mi TV Master Series OLED, albo Xiaomi Mi TV LUX OLED ma przekątną 65 cali i dostępny jest na rodzimym rynku producenta. Wiadomo jednak, że na tym Xiaomi nie ma zamiaru poprzestawać. Pan Jun, odpowiedzialny w Xiaomi za dział telewizorów, podzielił się z użytkownikami portalu Weibo zdjęciem, z którego wynika, że firma pracuje nad kolejnym telewizorem, który ma za zadanie zaskoczyć jakością obrazu.

Który lepszy? Pytanie (w tym przypadku) bez odpowiedzi

Przedstawiciel Xiaomi zapytał obserwujących, który z poniższych telewizorów wyświetla lepszy obraz. Jako że zdjęcie nie może być żadnym wyznacznikiem jakości telewizora, pytanie wydaje się być pozbawione większego sensu. Można się w nim doszukać wyłącznie przekazu marketingowego, który mówi, że Xiaomi pracuje nad telewizorem z najwyższej półki.

Xiaomi Mi TV fot. Xiaomi (Weibo)
fot. Xiaomi (Weibo)

Nowy OLED od Xiaomi trafi do Europy?

Niestety, na postawione wyżej pytanie nie mamy odpowiedzi. Model ze zdjęcia nie trafił jeszcze do sprzedaży nawet w Chinach, co może oznaczać, że jeszcze chwilkę poczekamy na jakiekolwiek wieści o nim. Należy się jednak spodziewać, że jeśli trafi do sprzedaży poza Państwem Środka, z pewnością będzie charakteryzował się bardzo korzystną, na tle rynkowej konkurencji, ceną.

Bardzo korzystną nie znaczy jednak, że tanią. Z uwagi na problemy z dostępnością układów scalonych i rosnące koszty produkcji matryc, różnica cenowa między OLEDami a bardziej popularnymi matrycami nie zostanie zatarta.