Bespoke Home, czyli dom, w którym każdy czuje się dobrze. Według Samsunga

Bespoke Home, czyli dom, w którym każdy czuje się dobrze. Według Samsunga

Podczas ostatniej prezentacji, firma Samsung pokazała światu własną wizję domu, w którym inteligentne i stylowe rozwiązania sprawiają, że komfort życia znacząco wzrasta, pozwalając domownikom na skupienie się na tym, co najważniejsze. Bespoke Home to od teraz nie tylko zaawansowane lodówki, to cały system skomunikowanych rozwiązań dla większej wygody, personalizacji i ochrony środowiska.

Spośród oferty sprzętów AGD firmy Samsung, Bespoke to prawdziwa śmietanka. Producent zaprojektował je tak, by nie tylko cieszyły oko użytkowników i pozwalały na jak największą personalizację, ale też umieścił w nich swoje najnowsze zdobycze technologicznie sprawiając, że decydując się na ich zakup klient otrzymuje dostęp do szeregu innowacyjnych rozwiązań.

Wizja Bespoke Home to miejsce nowoczesne, stylowe, praktyczne, z możliwością dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkowników, a przy tym przepełnione inteligentnymi rozwiązaniami. Zacznijmy jednak od tego, co już znamy – lodówek.

Lodówki Bespoke – styl i praktyczność w jednym

Prawdziwą gwiazdą prezentacji była lodówka Bespoke złożona z czterech, niezależnych komór, z których każdą można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wszystko po to, by zadbać o idealną temperaturę przechowywanych potraw niezależnie od tego, co znajdzie się wewnątrz lodówki. Niestety, taka konfiguracja dostępna będzie, na tę chwilę, wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Samsung Bespoke

Do Europy trafią za to lodówki Bespoke w następujących konfiguracjach: dwudrzwiowa z dolnym zamrażalnikiem, jednodrzwiowa typu TWIN (chłodziarka / zamrażarka) i jednodrzwiowa typu SLIM (45 cm). Samsung zaproponuje nabywcom ponad 20 wersji kolorystycznych, w tym opracowane z udziałem światowej sławy artystów.

Samsung Bespoke

Frontowe panele lodówek Bespoke są wymienne, dlatego w przypadku remontu kuchni nie trzeba kupować całej nowej lodówki, by dopasować ją do nowego wystroju.

Odkurzacze – rozwiązania sprytne i inteligentne

Oprócz lodówek, podczas prezentacji obejrzeliśmy dwa odkurzacze idealnie wkomponowujące się w ideę Bespoke Home. Pierwszy z nich to odkurzacz pionowy – Samsung Jet, zintegrowany ze stacją opróżniającą i stacją ładowania. Jego największym atutem jest wygoda obsługi – po zakończeniu odkurzania wystarczy wpiąć go z powrotem do stacji, by ta automatycznie opróżniła zbiornik na kurz i przygotowała go do ponownego użytku.

Samsung Bespoke

Obok odkurzacza pionowego, pojawił się również robot sprzątający – Samsung Jet BoT AI+, czyli inteligentny odkurzacz wyposażony, między innymi, w skaner LiDAR i kamerę dla idealnego mapowania sprzątanej powierzchni i obierania optymalnej trasy przejazdu.

Czyste powietrze, ubrania i woda

Linię urządzeń Bespoke uzupełnił oczyszczacz powietrza. Samsung chwali się, że potrafi on zasysać powietrze z pięciu różnych kierunków, a dzięki zaawansowanemu systemowi filtrów, usunie aż 99,97% cząsteczek, alergenów i zanieczyszczeń czyniąc z naszego mieszkania twierdzę nie do zdobycia dla różnego rodzaju drobnoustrojów.

Samsung Bespoke

Podczas prezentacji mogliśmy zobaczyć również akcesoria pozwalające na utrzymaniu w idealnej czystości ubrań i obuwia – szafę odświeżającą Bespoke AirDresser oraz szafkę na buty ShoeDresser. Ta ostatnia ma sprawić, że już na zawsze zapomnimy o przykrym zapachu wydobywającym się z obuwia po dłuższym kontakcie ze stopami.

Nie zabrakło również klasycznego, montowanego pod zlewozmywakiem oczyszczacza do wody.

Jeszcze więcej SmartThings

Prezentacja Bespoke Home była również okazją do zapowiedzi nowych usług dostępnych w aplikacji SmartThings. Z części z nich korzystać możemy już teraz, a niektóre zostaną udostępnione w późniejszym terminie, począwszy od Stanów Zjednoczonych:

  • SmartThings Cooking to baza przepisów pozwalająca na przygotowywanie zdrowych i smacznych posiłków. Przy pomocy WiFi umożliwia sterowanie pracą piekarników firmy Samsung, a w niektórych krajach zamówienie zakupów niezbędnych do przyrządzenia konkretnych dań.
  • SmartThings Pet wykorzystuje inteligentne akcesoria Samsung, takie jak odkurzacz Jet Bot AI +, by monitorować, zachowanie zwierząt domowych gdy nie ma nas w domu.
  • SmartThings Clothing Care dba o ubrania, łącząc się zarówno z szafą Samsung AirDresser, jak i pralką oraz suszarką, by nasza odzież zawsze pozostawała idealnie czysta i świeża.
  • SmartThings Air to usługa dla klimatyzatorów i oczyszczaczy powietrza Samsung – sterująca ich pracą na podstawie danych o stanie powietrza zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mieszkania.
Samsung Bespoke

Wizja Bespoke Home prezentuje się imponująco. Chętnie zobaczę, jak Samsungowi udaje się wcielić ją w życie w naszych mieszkaniach. Obawiam się jednak, że dostępna będzie wyłącznie dla najbardziej zamożnych klientów, przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych. Do Europy trafią tylko niektóre produkty i usługi, jak łatwo się domyślić, w zaporowych cenach.

Zainteresowanych filozofią Bespoke Home zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji z prezentacji: