Logo (źródło:

Konfiguracja urządzeń przez Google Home stanie się jeszcze łatwiejsza

Google Home ma do zaoferowania użytkownikowi całkiem wygodny interfejs do kontroli wszelakich smart urządzeń w domu. Od świateł, poprzez głośniki, aż do inteligentnych wyświetlaczy. W najnowszej wersji aplikacji dodano funkcję, która z pewnością ułatwi konfigurację kolejnych gadżetów.

Jedną z wad tworzenia sieci inteligentnych urządzeń w domu jest konieczność ustawiania np. jaka domyślna aplikacja ma nam służyć do odtwarzania muzyki na każdym kolejnym głośniku. W nowej wersji, Google Home ma zapamiętywać preferencje użytkownika, które ustawiono na poprzednich urządzeniach. 

Jak działa nowa funkcja? Google Home zapamięta ustawienie, które użytkownik wybrał samodzielnie konfigurując za pierwszym razem np. głośnik Google Nest. Następnie, przy konfiguracji kolejnego takiego urządzenia, automatycznie nasze preferencje zostaną już na nim ustawione. Przedstawiono to na poniższych zrzutach ekranu od Android Police.

Obrazek przedstawia zrzuty ekranu, które pokazują jak wygląda nowa funkcja Google Home. Spotify zostało zapamiętane jako domyślny serwis muzyczny.
Konfiguracja nowego urządzenia w najnowszej wersji Google Home. Jak widać, Spotify zostało zapamiętane jako domyślny serwis muzyczny. fot. Android Police

Jak widać, aplikacje firm trzecich również będą brane pod uwagę w nowej funkcji. To interesująca zmiana. Google Home już wcześniej pozwalało delikatnie przyspieszyć konfigurację nowego urządzenia, lecz wcześniej sugerowane były aplikacje firmy z Mountain View. W ten sposób, konfiguracja kolejnego głośnika lub wyświetlacza powinna zająć ledwie kilka minut.

Niestety, nie jest to duża nowość. Ponadto, jeśli przypadkiem nie mieszkacie w USA, działanie funkcji może być ograniczone, podobnie jak to jest z niektórymi urządzeniami Google. Mimo wszystko, jeśli budujecie swój smart home w oparciu o urządzenia Kalifornijczyków, nowa funkcja powinna Was ucieszyć. 

Dla pewności, jeśli nie macie jeszcze najnowszej wersji Google Home, która jest wymagana do aktywowania funkcji, możecie ją pobrać ze Sklepu Play pod tym linkiem