Kosmiczny-balon
Kosmiczny-balon

Wycieczki balonem w okolice kosmosu? Być może już niedługo

Speace Persperctive przygotowuje dla swoich klientów bardzo ciekawy projekt – otóż być może niedługo zaprosi ich na pokład balonu, który zabierze ich niemalże w kosmos. Firma chce, aby jej pasażerowie latali w wielkim stylu.

Podróż ta nie do końca odbywać się ma w kosmosie, gdyż nie da się tam dolecieć balonem, a to dlatego, że jego działanie opiera się na zasadzie wyporności – przestrzeń kosmiczna natomiast to wielka próżnia. Pasażerowie będą mogli się w nim wznieść naprawdę wysoko i podziwiać Ziemię prawie taką, jak widzą ją kosmonauci.

balon w kosmos
Spaceship Neptune fot. Space Perspective

Jak będzie wyglądał lot?

Kosmiczny balon, zwany Spaceship Neptune, swoją podróż rozpoczynać będzie o świcie – tak, aby przy okazji można było obserwować wschód Słońca. Odbywać się będzie w bardzo wolnym tempie i w zasadzie utrzyma je do końca wznoszenia się. Dzięki temu osoby, będące na jego pokładzie, będą mogły dokładnie obserwować oddalającą się naszą planetę, do momentu aż balon nie pęknie w górnych warstwach atmosfery. Gdy to nastąpi, zacznie się powolne opadanie, oczywiście wspierane bezpiecznym spadochronem. Nie da się ukryć, że taki lot zapewne będzie niezapomnianym doznaniem.

Spaceship Neptune – jak wygląda w środku?

Pasażerowie Spaceship Neptune odbędą dwugodzinną podróż w luksusowych warunkach. Domyślne wyposażenie kapsuły robi wrażenie. Widzimy tu dziewięć wygodnych foteli – dla 8 pasażerów oraz pilota, które w razie potrzeby zmieniają pozycję. Co więcej, ich układ może być zmieniony pod specjalne wydarzenie np. romantyczną randkę, urodziny, a nawet wesele. To wszystko da się zorganizować podczas lotu.

Wnętrze kapsuł pokryte jest ciemnym materiałem po to, by ograniczyć odblaski światła i zwiększyć widoczność z okien, dlatego też zaleca się, by podróżujący również wybrali stroje raczej w ciemnych, matowych barwach, w celu podtrzymania efektu. Na pokładzie znajduje się toaleta z ogromnym oknem, by nawet tu nie stracić tak niezwykłego widowiska.

Do dyspozycji pasażerów jest również bar czy łączność Wi-Fi, na wypadek gdyby ktoś chciał się pochwalić znajomym i udostępnić transmisję z lotu.

Cena przelotu kosmicznym balonem dość… kosmiczna

Planując lot w kosmos lub też jego bliskie okolice 😉 warto wziąć pod uwagę fakt, że lot kosmicznym balonem jest zdecydowanie zdrowszy dla naszego organizmu niż podróż np. statkiem, gdzie narażamy się na potężne obciążenia.

A ile kosztuje taka przyjemność? Ceny są dość zróżnicowane i zależą od dodatków, na które się zdecydujemy. Najtańszy bilet kosztuje 125 tysięcy dolarów.

Za osobę.