Leo Messi
fot. Paris Saint-Germain

Jak Leo Messi poradzi sobie w nowym klubie? Sztuczna Inteligencja już to wie

Analizy prowadzone z wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji, zwłaszcza te dotyczące wydarzeń przyszłych, to wciąż tylko ciekawostka, jednak mimo wszystko, czasami warto o nich wspomnieć. Zwłaszcza wtedy, gdy mowa o jednym z najlepszych piłkarzy w historii świata, który już za niedługo spróbuje swoich sił w zupełnie nowym klubie.

Najgorętsze, piłkarskie wydarzenie tego lata?

Jeszcze do niedawna, najważniejszym wydarzeniem piłkarskim lata 2021 roku, był turniej Euro 2020. Miłośnicy piłki nożnej z całego świata emocjonowali się tym, która z europejskich reprezentacji okaże się tą najlepszą i sięgnie po tytuł mistrza starego kontynentu. Jako że lato to również czas transferów między klubami, już wtedy pojawiały się pierwsze plotki i potwierdzone informacje dotyczące zmian barw klubowych przez poszczególnych zawodników. Nie było jednak wśród nich tego najważniejszego. Leo Messi, któremu co prawda skończył się kontrakt z FC Barceloną, miał podpisać nową umowę jak tylko wróci z wakacji, co absolutna większość przyjęła za pewnik.

Tymczasem, jak pokazała rzeczywistość, wcale do tego nie doszło, a Argentyńczyk musiał poszukać sobie nowego klubu. Przez kolejne dwa sezony będzie reprezentował grający w lidze francuskiej klub Paris Saint-Germain.

Czy zmiana wyjdzie mu na dobre? Tego, co naturalne, jeszcze nie wiemy. Jedna z hiszpańskich firm, zajmująca się rozwojem Sztucznej InteligencjiOlocip, postanowiła zapytać o to właśnie AI.

Leo Messi w PSG? Będzie całkiem nieźle

Zgodnie z przewidywaniami Olocip, Leo Messi, w swoim pierwszym sezonie w barwach PSG, zdobędzie 19-20 bramek (nie licząc rzutów karnych). Dołoży również 12-13 asyst. Co ciekawe, wcale nie oznacza to, że będzie najefektywniejszym strzelcem w zespole. To miano przypadnie sporo młodszemu graczowi wicemistrza Francji – Kylianowi Mbappe, który strzeli 21-22 gole.

Czy przewidywania Sztucznej Inteligencji potwierdzą się? Wszyscy interesujący się piłką nożną będą to uważnie śledzić.