Lexus znów sprawił, że serce mocniej zabiło. I to dzięki elektrykowi!
lexus electrified sport concept - materiał prasowy

Lexus znów sprawił, że serce mocniej zabiło. I to dzięki elektrykowi!

Lexus od lat jest wyznacznikiem klasy oraz stylu. Marka po raz kolejny zaskoczyła fanów, demonstrując nowy, sportowy model elektryczny, który będzie oferował takie same, a nawet lepsze osiągi, co najmocniejsze auta spalinowe.

Lexus w swojej historii pokazał wiele znakomitych samochodów. W pamięć wielu osobom zapadł sportowy samochód LFA, który łączył w sobie szyk i luksus znany tylko najbogatszym oraz osiągi szalonego auta wyścigowego, które nie jedno Ferrari zostawiłoby na światłach. Teraz marka zaprezentuje nowy, elektryczny model, który śmiało, można nazwać jego spadkobiercą.

Nowy supercar z elektrycznym sercem

Już w przyszłym miesiącu odbędzie się Goodwood Festival of Speed. Lexus wyznaczył to wydarzenie na pierwszy pokaz nowej koncepcji nazwanej „Lexus Electrified Sport” poza Japonią. Auto już na pierwszych zdjęciach sprawia, że fanom motoryzacji szybciej bije serce.

Auto przez wielu obserwatorów jest postrzegane jako następca już legendarnego Lexusa LFA, który w wielu kategoriach był praktycznie najlepszym samochodem w historii. Już samo ogłoszenie o powstaniu tego auta w grudniu 2021 roku przykuło główną uwagę mediów, a zaprezentowano wtedy aż 16 nowych modeli marki, które przyczynią się do osiągnięcia przez nią sukcesu w zakresie zeroemisyjności.

Jakie osiągi będzie oferował nowy model?

Dzięki zaprojektowaniu od podstaw możliwe było zaimplementowanie niskiego prześwitu oraz postawienie na bardzo odważną bryłę, dzięki czemu auto będzie ultraszybkie. Mowa tutaj o przyśpieszeniu do 100 km/h w czasie dwóch sekund, a przy tym o zasięgu na poziomie 700 kilometrów! W konstrukcji najpewniej znajdą się najnowocześniejsze akumulatory półprzewodnikowe, które pozwolą aut na wysoką wydajność pracy.

Auta z nowej generacji Lexusa mają szansę odmienić oblicze całego rynku. W ostatnich latach marka skupiła się na systemach aut elektrycznych i ogólnopojętej elektryfikacji. Dzięki temu podobno udało im się wynieść na nowy poziom liniowe przyśpieszanie i zwalnianie, które umożliwia regenerację akumulatorów, przy zachowaniu niesamowitych wrażeń z jazdy.

Samochód jest kolejnym przykładem koncepcji nowatorskich aut Lexusa, nazwanej „Drivin Signature”, które mają im zapewnić niesamowitą przewagę nad konkurencją. Czy tak się stanie, to pokaże dopiero przyszłość. Można jednak już powiedzieć, że Lexus przechodzi do poważnej ofensywy, która rzuci wyzywanie Tesli.

All-Electric Sport, Sedan oraz SUV Concept pokazują, że marka jest w stanie zwyciężyć niemal w każdym segmencie, do którego przygotują samochód. Wszystkie te auta najpewniej będzie można zobaczyć w dziale „Electic Avenue” w ramach Goodwood Festival of Speed w Anglii.