LG
LG OLED TV

LG wprowadza AirPlay 2 i HomeKit na starsze telewizory

LG rozpoczęło wdrażanie aktualizacji oprogramowania, które obejmuje obsługę technologii AirPlay 2 oraz HomeKit – dla wybranych telewizorów. W tym przypadku mamy do czynienia ze zwiększeniem kompatybilności na nieco starsze modele z segmentu smart TV.

LG rozpoczyna spełnianie swojej obietnicy z początku 2020 roku. Firma oficjalnie wprowadza obsługę technologii AirPlay 2 oraz HomeKit na swoje starsze telewizory z segmentu smart TV. W tym przypadku są to modele, które pojawiły się na rynku w 2018 roku. Wokół opisywanej aktualizacji narosło z czasem wiele niejasności, ale wygląda na to, że koreańska firma chce raz a dobrze położyć im kres.

LG wprowadza AirPlay 2 i HomeKit na swoje telewizory

AirPlay 2 umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie filmów, muzyki, podcastów oraz innych treści bezpośrednio z iPhone’a lub iPada, a także komputera Mac. Wszystko to bez konieczności korzystania z Apple TV oraz innego, dedykowanego oprogramowania. HomeKit umożliwia użytkownikom sterowanie zasilaniem i głośnością samego telewizora – przy pomocy aplikacji „Dom” na urządzeniach mobilnych. AirPlay 2 pozwala także na wykorzystanie inteligentnej asystentki Siri.

Początkow,o LG informowało, że AirPlay 2 i HomeKit zostaną ograniczone do modeli telewizorów z 2019 roku – firma twierdziła, iż nie jest w stanie zagwarantować bezproblemowego działania urządzeń starszych te, które wyszły w ubiegłym roku. Dziesiątki tysięcy użytkowników zdenerwowały się jednak na tyle, że koreańska firma zdecydowała się zmienić zdanie.

Na początku 2020 roku LG udostępniło na starszych telewizorach smart TV aplikację Apple TV, która daje dostęp do usług i multimediów proponowanych przez amerykańskiego producenta z jabłkiem w logo.