Nowe monitory (źródło: LG)
Nowe monitory (źródło: LG)

LG ma nowe monitory typu SMART. Co potrafią?

Marka LG Electronics zaprezentowała dwa nowe inteligentne monitory. Ich ekrany zostały wykonane w technologii IPS oraz otrzymały dostęp do platformy webOS 23. Urządzenia mogą stać się hubami Smart Home’u oraz wyświetlaczem do odtwarzania treści z serwisów streamingowych bez konieczności podłączania ich do komputerów. Jakie jeszcze rozwiązania wdrożył producent?

Funkcjonalność nowych monitorów

Najnowsze urządzenia firmy LG Electronics to monitory SMART, których wyświetlacz został wykonany w technologii IPS. Urządzenia otrzymały podwójne głośniki o mocy 5 W i dostęp do platformy LG webOS 23, gwarantując mnóstwo funkcji, zarówno podczas pracy, jak i rozrywki. System ten umożliwia strumieniowe uruchamianie wybranych treści bez łączenia monitora z komputerem.

Nowe monitory (źródło: LG)
(źródło: LG)

Monitory od LG Electronics obsługują HDR 10, a więc wysoki standard wyświetlania obrazu na ekranach, gwarantując szeroki zakres dynamiki odtwarzanych treści. Wśród nowości pojawił się model 27SR50F o przekątnej 27 cali, którego istotną cechą jest cienka ramka z trzech stron wyświetlacza, oraz 32SR50F o rozmiarze 31,5 cala.

Wszechstronność nowych sprzętów LG

Najnowsze wyświetlacze obsługują oprogramowanie LG Home Office, które znacząco ułatwia codzienną pracę. Użytkownicy mogą zyskać łatwiejszy dostęp do Microsoft 365 czy Kalendarza Google. Urządzenia te pozwalają na uruchamianie plików oraz łatwe udostępnianie treści za pomocą AirPlay 2 czy też Miracast.

Nowe monitory (źródło: LG)
(źródło: LG)

Co istotne, dwa najnowsze modele monitorów LG mogą stanowić formę domowych hubów, gdzie wiodącą platformą Smart Home jest aplikacja LG ThinQ Home Hub. Oznacza to, że możliwe jest połączenie monitora wraz z innymi inteligentnymi sprzętami, takimi jak lodówki czy pralki.

Przedstawione urządzenia sprawdzą się więc zarówno w pracy zdalnej, jak i w codziennej rozrywce. LG Electronics na ten moment planuje premiery monitorów na terenie Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji oraz na Bliskim Wschodzie. Dystrybucja w Stanach Zjednoczonych ma ruszyć już w listopadzie 2023 roku.