Gigantyczny wyświetlacz MAGNIT 8K (źródło: LG)
Gigantyczny wyświetlacz MAGNIT 8K (źródło: LG)

Nowy wyświetlacz MicroLED o rozmiarze 136 cali. To kolejny gigant LG

LG Electronics zaprezentowało najnowszy rodzaj wyświetlacza. Jest nim urządzenie digital signage, wyposażone w wyświetlacz MicroLED o rozmiarze sięgającym do 136 cali. LG MAGNIT All-in-One dedykowany jest do sal konferencyjnych, gwarantując wysokiej jakości obraz.

Doskonały obraz na modułowym wyświetlaczu

Nowe urządzenie LG Electronics, które dedykowane jest dla pomieszczeń konferencyjnych, zostało wykonane w autorskiej technologii LG MicroLED, co pozwoliło na osiągnięcie rozstawu pikseli wynoszącego zaledwie 1,56 milimetra. Dzięki tym rozwiązaniom ekran osiąga głęboką czerń oraz żywą kolorystykę. Oznacza to, że generowany obraz jest wyraźny i wierny rzeczywistym kolorom. Ponadto technologia COB pozwala na zwiększenie jednolitości bieli.

Sporych rozmiarów ekran został złożony z pięciu połączonych ze sobą modułów LED, które można w łatwy sposób osadzić wewnątrz obudowy. Powierzchnia ekranu jest wstępnie skonfigurowana, dzięki czemu poszczególne części tworzą jednolitą i płaską całość.

Wyświetlacz Magnit All-in-One (źródło: LG)
Wyświetlacz Magnit All-in-One (źródło: LG)

Dostępność i dodatkowe funkcje sprzętu

Wyświetlacz został wyposażony w zintegrowany kontroler oraz wbudowany głośnik, co znacząco ogranicza liczbę kabli, jednocześnie zapewniając bezproblemowe skonfigurowanie. Co więcej, taka forma sprzętu pozwoliła na ograniczenie produktu tylko do jednego przewodu zasilającego.

Funkcjonalny pilot dołączony do MAGNIT All-in-One otrzymał od producenta kółko przewijania, dzięki czemu przeglądanie licznych funkcji sprzętu jest łatwiejsze i szybsze. Urządzenie jest także kompatybilne z systemem LG One: Quick Share, co sprawia, że użytkownik może udostępniać ekran w trybie bezprzewodowym.

Najnowszy sprzęt LG ma trafić na rynki całego świata, również europejskie, jeszcze w tym miesiącu.