LG OLED Flex
źródło: LG

Co za gigant! LG zaprezentowało 272-calowy ekran. A to jeszcze to nie wszystko!

Technologiczny gigant przywiózł na tegoroczne targi ISE sporo zaskakujących nowości. LG zaprezentowało m. in. 272-calowy ekran 8K, a także rzeźbę z ekranów, wirtualne studio czy rozwiązania dedykowane dla nauki.

Ekran ostry jak brzytwa i to w jakim rozmiarze!

Firma zaprezentowała 272-calowy ekran MAGNIT 8K Micro LED, który wyróżnia się naprawdę sporej wielkości ekranem o wysokiej jakości obrazu. Głębia i kolor w połączeniu z rozdzielczością 8K (7680 x 4320 pikseli) pozwala na emitowanie ostrego i pełnego szczegółów obrazu.

Magnit 8K microLED (źródło: LG)
Magnit 8K microLED (źródło: LG)

Spójna kolorystyka wraz z szerokim kątem widzenia przyciąga uwagę każdego, kto znajdzie się w jego pobliżu, a wszystko to dzięki dużej diodzie Micro LED. Taki rodzaj ekranu mógłby znaleźć szerokie zastosowanie w sztuce medialnej, publicznej przestrzeni ogólnodostępnej czy w salach konferencyjnych.

Wirtualne studio i LED-owa rzeźba

LG zdecydowało się również przedstawić wirtualne studia produkcyjne, które pozwalają na nagrywanie materiałów filmowych na żywo, gdzie na cyfrowym tle prezentowane są wirtualne scenerie. Ekrany, na których wyświetlane jest tło, są połączonymi ze sobą ekranami LED-owymi.

Rzeźba CUBE LED (źródło: LG)
Rzeźba CUBE LED (źródło: LG)

Producent postanowił także zaprezentować rzeźbę LED o nazwie Floating CUBE LED, która jest formą kreatywnego połączenia czterech wyświetlaczy LED w rozdzielczości 2K. Takie ułożenie i idealnie współgrające ze sobą pływające obrazy, pozwalają stworzyć dla odbiorcy poczucie oglądania trójwymiarowych obiektów.

Wirtualne studio produkcyjne (źródło: LG)
Wirtualne studio produkcyjne (źródło: LG)

Firma pochyliła się także nad cyfrowymi rozwiązaniami dla nauki, a jest nim CreateBoard Lab, będący interaktywną tablicą cyfrową. Dzięki niej możliwe jest tworzenie treści oraz pisanie i udostępnianie napisanych treści oraz ekranu. Producent pokusił się także o stworzenie chmury ConnectedCare DMS dedykowanej dla miejsc edukacji i możliwości zarządzania istniejącymi wewnątrz nich wyświetlaczami.