Xiaomi Smart LED Ceiling Light 350 mm
(źródło: Xiaomi)

Lampę Xiaomi Smart LED Ceiling Light włączysz asystentem głosowym

Na rynku dostępne są przeróżne inteligentne oświetlenia – od paneli ściennych po żarówki, a Xiaomi jest jednym z producentem, który konsekwentnie tworzy nowy sprzęt do domu. Ostatnio zaprezentowano piękny inteligenty pasek LED. Tym razem przyszedł czas na coś innego – Smart Led Ceiling Light, czyli lampę sufitową.

Xiaomi Smart LED Ceiling Light 350 – co oferuje?

Najnowsze rozwiązanie chińskiego giganta technologicznego okaże się naprawdę ciekawą propozycją dla fanów minimalizmu oraz przytulnych, ciepłych wnętrz. To gotowa lampa sufitowa o średnicy 350 mm, która została wyposażona w 48 diod LED. Są one w stanie świecić z jasnością aż do 1900 lumenów. Urządzenie nie oferuje wielokolorowych diod, a więc główną zmianą w trybach świecenia jest temperatura barwowa i jasność.

Xiaomi Smart LED Ceiling Light 350 mm
(źródło: Xiaomi)

Zakres temperatury to od 2700K aż do 6500K, a więc za dnia Xiaomi Smart Led Ceiling Light 350 zapewni białe światło, natomiast wieczorem i w nocy zaoferuje żółtą barwę. Producent sugeruje, aby lampa była przeznaczona do pomieszczeń o mniejszej powierzchni, bo od 8 do 15 m2, z racji na kompaktowe rozmiary. Urządzenie jest zatem stosunkowo niewielkie, ponieważ jej ramka ma zaledwie 2,6 cm, a więc na suficie prezentuje się naprawdę elegancko i minimalistycznie.

Xiaomi Smart LED Ceiling Light 350 mm
(źródło: Xiaomi)

Mimo kompaktowych rozmiarów, sprzęt oferuje wszelkie potrzebne smart funkcje. Zarówno barwą, jak i jasnością możemy sterować z poziomu aplikacji Xiaomi Mi Home – lampa została wyposażona w moduły łączności Bluetooth 4.2 oraz WiFi 2,4 GHz. Dzięki temu, Smart LED Ceiling Light 350 podłączymy do Apple Home Kit, ale także do innych inteligentnych urządzeń Smart Home z Bluetooth.

Warto dodać, że lampą możemy sterować z poziomu asystenta głosowego Google oraz Amazon Alexa.

A jak wygląda cena?

Jak się okazuje, Xiaomi Smart Led Ceiling Light 350 mm trafiła już do sprzedaży w kilku europejskich krajach – w Hiszpanii, Niemczech, ale jest też dostępna i u nas w Polsce. Na oficjalnej stronie Mi Home lampę możemy już zamawiać w cenie 389 złotych.