Xiaomi Smart Lightstrip Pro
fot. Xiaomi

Nowy, inteligenty pasek LED Xiaomi Smart Lightrip Pro. Ile kosztuje?

Xiaomi to producent sprzętu elektronicznego, którego kojarzymy przede wszystkim ze smartfonów. Jednak firma ma znacznie szerszy zakres działalności. Jednym z segmentów, który konsekwentnie wspiera, jest smart home, tworząc coraz to kolejne propozycje do swojego autorskiego ekosystemu – najnowszy Smart Lightstrip Pro to inteligentny pasek oświetleniowy, który rozświetli nasze pokoje. Co jest w stanie zaoferować i ile kosztuje?

Xiaomi Smart Lightstrip Pro – co oferuje inteligentny pasek LED producenta?

Ostatnie premiery Xiaomi w segmencie inteligentnego domu skupiały się na zwierzątkach – przykładowo akwarium Mija oraz Pet Fountain i Pet Feeder, jednak najnowszy sprzęt, który trafił do Europy, dedykowany jest fanom wszelkiego rodzaju oświetlenia. Smart Lightstrip Pro to, jak sama nazwa wskazuje, inteligentny pasek LED z dopiskiem „Pro”, który rozświetli każde pomieszczenie i to w naprawdę efektowny sposób – nie jest to bowiem zwykła taśma z kilkunastoma diodami na metr, tylko nieźle zbudowana konstrukcja.

Xiaomi Smart Lightstrip Pro
fot. Xiaomi

Całość została zamknięta w mlecznej, matowej osłonce, która dodatkowo ma równomiernie rozprowadzać światło generowane przez diody – LED-y są tu bardzo zagęszczone (60 na metr), a więc efekty serwowane przez Xiaomi Smart Lightrip Pro wyglądają naprawdę fajnie! Pasek ten domyślnie ma 2 metry, jednak jest możliwość rozszerzenia go do maksymalnie 5 m, za sprawą dodatkowych, 1-metrowych przedłużaczy.

Domyślnie w zestawie oczywiście znajduje się zasilacz z panelem sterowania wyposażonym w trzy przyciski, jednak urządzenie bezproblemowo obsłużymy zdalnie przy pomocy dedykowanej aplikacji Xiaomi Home.

Idealne rozwiązanie do pokoju gracza

Tutaj konfiguracja jest naprawdę szeroka – ustawienia światła serwują nam ponad 16 milionów kolorów, ale obok jednolitych barw są także cztery dynamiczne efekty, jak i gotowe nastroje. A gdyby to było mało, sprzęt jest kompatybilny z Razer Chroma RGB oraz ASUS Aura Sync – mając peryferia gamingowe tych producentów, bezproblemowo zsynchronizujemy efekty wszystkich komponentów w naszym pokoju gracza.

Inteligentny pasek Xiaomi wrzucimy zarówno na ścianę, jak i przykładowo za biurko czy nawet monitor. Opcji mamy naprawdę wiele – w zestawie sprzedażowym producent dodaje także klipsy, które z pewnością ułatwią montaż sprzętu. Producent wycenił Smart Lightstrip Pro na 70 euro (równowartość ~ 330 złotych), natomiast w Polsce będzie kosztować najpewniej w okolicach 400 złotych.