Ta deska do krojenia ma AI. Serio!

Ta deska do krojenia ma AI. Serio!

Sztuczna inteligencja z impetem wkracza do naszych domowych urządzeń. Przyszedł czas na deskę do krojenia, która nie tylko pokaże przepis, ale jeszcze sprawdzi wartości odżywcze przygotowywanych posiłków. Może brzmi dziwnie, ale ile może ułatwić!

Sztuczna inteligencja dobierze posiłek i obliczy wartości odżywcze w nim zawarte

Wyposażona w algorytmy AI deska do krojenia jest pomysłem firmy VersaWare, która pragnie ułatwić życie domowym kucharzom. Platforma sztucznej inteligencji, zawarta w desce, jest szansą na wygodne i spersonalizowanie żywienie, zgodne ze standardami i celami żywieniowymi, stawianymi przez użytkownika.

Zasada działania, choć dla twórców skomplikowana i zaawansowana, dla użytkownika jest niezwykle prosta i intuicyjna. Do zadań należy wprowadzenie danych biometrycznych, o konsumowaniu oraz na temat preferencji żywieniowych, w tym dietetycznych. Wprowadzenie takiego zasobu danych do systemu deski jest wystarczające, aby użytkownik otrzymał spersonalizowane propozycje posiłków, przepisy, a także spis odpowiednio wyliczonych wartości odżywczych.

Urządzenie generuje w czasie rzeczywistym takie poziomy parametrów całego posiłku, jak kalorie, białka, węglowodany, tłuszcze, włókna, cukry, żelazo, wapń, cholesterol oraz sód. Poznanie poziomu tych parametrów pozwala utrzymywać dietę i zdrowo się odżywiać, a także zapewnić naszemu ciału dokładnie to, co jest mu potrzebne.

Deska do krojenia i miska połączą się z siecią Wi-Fi

VersaWare w swojej ofercie ma także miskę do mieszania, która również wyświetla przepisy i działa w oparciu o algorytm sztucznej inteligencji (AI).

Oba produkty mają dostęp do łączności z bezprzewodową siecią Wi-Fi. Są wodoodporne i zmywalne, co jest niezwykle istotne dla sprzętów kuchennych, a ich działanie korzysta z baterii o długim czasie działania i żywotności.