LG ma nowy, kompaktowy projektor. Taki mały, a może wyświetlić 120 cali
fot. LG

LG ma nowy, kompaktowy projektor. Taki mały, a może wyświetlić 120 cali

Projektory to z pewnością przydatna rzecz. Stosunkowo nieduże urządzenia są w stanie częściowo zastąpić znacznie większe ekrany telewizorów, nie zajmując tyle miejsca i przede wszystkim, nie kosztując majątku. LG właśnie pokazało światu swój najnowszy sprzęt tego typu. Okazuje się bardzo kompaktowy, a mimo tego może wyświetlić obraz o przekątnej 120 cali.

LG CineBeam PF510Q – co zaoferuje kompaktowy inteligentny projektor?

Branża technologii rozwija się niesamowicie szybko – dostosowuje się do obecnych trendów, ale także potrzeb szerokiej gamy użytkowników. To niezwykle ważne, aby nowe sprzęty otrzymywały kolejne funkcje – i tak jest z inteligentnymi projektorami. LG ma serię tego typu urządzeń, która skupia się na rynku premium. Najnowszy PF510Q będzie jedną z ciekawszych propozycji.

Wszystko to za sprawą jego kompaktowych wymiarów – 14,7 × 6,6 × 14,7 cm. Waga również jest niewielka – to 0,99 kg. Dzięki temu transport urządzenia nie będzie stanowił problemu, bo łatwo zapakujemy je przykładowo do plecaka/torby. Mimo tak małej formy, projektor LG jest w stanie wyświetlić obraz w rozdzielczości Full HD o maksymalnej przekątnej 120 cali (minimalnie jest to 30 cali) z kontrastem statycznym = 150000:1 i jasnością 450 ANSI lumenów.

Urządzenie oczywiście bazuje na lampie o maksymalnej żywotności do 30000 godzin i co ciekawe, wspiera także technologię HDR.

Wbudowany system operacyjny sprawia, że urządzenie jest inteligentne

LG CineBeam PF510Q okazuje się inteligentnym projektorem, a to wszystko za sprawą jego oprogramowania. Propozycja została wyposażona w autorski system operacyjny webOS 22, znany m.in. z telewizorów południowokoreańskiego producenta.

Daje nam to dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych aplikacji, takich jak Netflix, YouTube, Disney+, Amazon Prime Video, HBO Max, Apple TV+, a nawet NVIDIA GeForce NOW. Urządzenie jest kompatybilne także z Apple Air Play i Apple Home, dzięki czemu możemy łatwo wyświetlać treści z urządzeń Apple.

Jeśli chcemy podpiąć inne sprzęty przy pomocy kabli, do dyspozycji są dwa porty HDMI, Ethernet, USB 2.0, a także audio jack 3,5 mm. Warto zaznaczyć, że LG Beam PF510Q został wyposażony w dwa 5-watowe głośniki, chociaż możemy sparować projektor bezprzewodowo z innymi głośnikami Bluetooth.

Urządzenie zostało wycenione na 599,99 dolarów (równowartość ~2600 złotych) i jest dostępne w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Najpewniej w niedalekiej przyszłości trafi i na nasz europejski rynek.