LG bezprzewodowy telewizor
(źródło: LG)

LG pokazało „bezprzewodowy” telewizor. Koniec z ukrywaniem wielu kabli

Nowy telewizor LG sprawi, że nie będziemy musieli już szukać sposobu na ukrycie wszystkich podłączonych do niego kabli. Wszystko za sprawą oddzielnej „skrzynki”, którą producent nazywa modułem Zero Connect.

Bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku

Na wstępie warto zaznaczyć, że nie mówimy o prawdziwie bezprzewodowym telewizorze. W końcu konieczne jest podłączenie go do zasilania. Jeśli ktoś chciałby pójść o krok dalej i całkowicie pozbyć się kabli, to warto zainteresowanie się innowacyjnym Displace TV.

W przeciwieństwie jednak do Displace TV, 97-calowy LG SIGNATURE OLED M (model M3) nie wymaga stosowania akumulatorów i martwienia się o czas pracy. Jak już wspomniałem, potrzebny jest kabel zasilania, ale to jedyny kabel, który należy podłączyć do tego telewizora. Wszystkie pozostałe kable podłączamy już do zewnętrznego modułu – to brzmi trochę jak One Connect z Samsunga, przy czym różnica jest znaczna – tam skrzynkę podłączamy do telewizora przewodowo, tutaj… działa to bezprzewodowo.

LG bezprzewodowy telewizor
(źródło: LG)

Autorski algorytm ma zapewnić wysoką jakość

Technologii przedstawionej przez LG nie można porównać do zwykłego bezprzewodowego przesyłania obrazu – np. z laptopa na ekran telewizora. Dzięki specjalnie opracowanym algorytmom, jak również zaawansowanej technologii bezprzewodowej łączności, możliwe jest dostarczanie obrazu i dźwięku w wysokiej jakości.

Autorski algorytm błyskawicznie określa optymalną ścieżkę transmisji. Minimalizuje również błędy lub zakłócenia sygnału. Rozpoznaje bowiem zmiany w bezpośrednim otoczeniu – takie jak poruszający się po pomieszczeniu ludzie lub zwierzęta domowe – i odpowiednio przełącza ścieżki.

LG bezprzewodowy telewizor
(źródło: LG)

Pudełko Zero Connect wyposażone jest trzy porty HDMI – wszystkie z obsługą 4K 120 Hz. Do tego dochodzą porty USB, wejście antenowe i złącze Ethernet. Pozwala to na podłączenie m.in. odtwarzacza Blu-ray czy konsoli do gier. Moduł można ustawić w odległości około 9 metrów od telewizora. Ponadto otrzymał on antenę, którą można obracać i przechylać, aby zapewnić jak najlepsze bezprzewodowe przesyłanie treści.

LG wspomina również, że moduł Zero Connect oferuje funkcję rozpoznawania mowy. Dzięki temu użytkownicy mogą uruchamiać pudełko, telewizor i podłączone sprzęty, a także sterować nimi za pomocą prostych poleceń głosowych.

Cena nie została jeszcze ujawniona, ale należy spodziewać się, że zdecydowanie będzie wysoka.