Obroża dla psa Invoxia Smart Dog Collar
Źródło: Invoxia

Obroża dla psa, która zmierzy jego tętno. I nie tylko

Obroża dla psa, która zmierzy tętno naszego milusińskiego? To nie pomysł rodem z książki science-fiction, a realny produkt! Invoxia na targach CES 2023 zaprezentowała inteligentną obrożę Smart Dog Collar, która nie tylko sprawdzi częstotliwość bicia serca naszego pupila, ale również pokaże jego lokalizację oraz aktywność. Jak to działa?

Wielozadaniowa obroża dla psa

Zaprezentowana przez Invoxia obroża dla psa jest w stanie zmierzyć tętno naszego pupila, poprzez wykorzystanie odpowiednich czujników oraz algorytmów AI, które znajdują się bezpośrednio w obroży. Jednak nie jest to jedyna możliwość tego urządzenia. Smart Dog Collar potrafi znacznie, znacznie więcej.

Kolejną funkcją, którą docenią przede wszystkim właściciele najbardziej niesfornych czworonogów, jest możliwość zlokalizowania pupila. Pozwoli to nie tylko na znalezienie niepokornego pieska, gdy ten stwierdzi, że nadszedł czas na eksplorację okolicy bez wiedzy właściciela, ale także na wyznaczenie granic, po których zwierzak może swobodnie chodzić.

Jeśli w którymś momencie nasz drogi towarzysz te granice przekroczy, dostaniemy powiadomienie w dedykowanej aplikacji, przygotowanej przez zespół z Invoxia. Dodatkowo obroża poinformuje nas, że piesek jest w pobliżu, poprzez wbudowany brzęczyk – przyda się to szczególnie osobom, które trzymają swoich milusińskich na zewnątrz. Dadzą bowiem swego rodzaju komfort psychiczny, że nie uszkodzimy naszego psijaciela, jeśli znalazłby się niebezpiecznie blisko naszego pojazdu…

Smart Dog Collar pokazuje także aktywność naszego drogiego czworonoga – dzięki całodobowym pomiarom będziemy mieli świadomość, jak nasz piesek spędza czas. Jak długo je, kiedy się bawi oraz jaki czas spędzamy z nim na spacerach. Muszę przyznać, że wygląda to imponująco!

Obroża dla psa, która zmierzy jego tętno. I nie tylko
Za tę przyjemność trzeba będzie jednak zapłacić… (źródło: Apple Insider)

Cena i dostępność obroży Invoxia

Na oficjalnej stronie produktu możemy przeczytać, że obroża zostanie wprowadzona na rynek w pierwszym kwartale 2023 roku. Jest to propozycja przeznaczona jednak dla psów średnich i dużych – właściciele mniejszych ras niestety zostali pominięci. Jednak nie jest powiedziane, że producent w późniejszym terminie nie wprowadzi wersji dla najmniejszych czworonogów.

Dostępne są również różne wersje kolorystyczne. Na stronie prezentującej Smart Dog Collar możemy zauważyć czarną, czerwoną, żółtą oraz niebieską (albo zieloną) wersję obroży. Czy na tym się kończy paleta kolorów? Tego dowiemy się wraz z premierą urządzenia…

Obroża dla psa, która zmierzy jego tętno. I nie tylko
Obroża dostępna jest w wielu kolorach, każdy więc znajdzie coś dla siebie! (źródło: Invoxia)

Jak się ma sprawa z kosztem tego sprzętu? Cóż, za samą obrożę należy zapłacić 149 dolarów amerykańskich (okolice 655 złotych), ale do pełnego jej wykorzystania potrzebujemy również abonamentu. Jego cena zaczyna się od 8,25 dolara (około 36 złotych) na miesiąc.

Ciekawi mnie, czy pasować będzie na psa Oppo…?