Aplikacja do makeupu Estee-Lauder (Źródło: The Estée Lauder Companies UK & Ireland)
Aplikacja do makeupu Estee-Lauder (Źródło: The Estée Lauder Companies UK & Ireland)

Aplikacja pomoże niedowidzącym nałożyć makeup dzięki rozszerzonej rzeczywistości

Estée Lauder zaprezentowało nowego asystenta do nakładania makijażu. Aplikacja wspierana przez sztuczną inteligencję pomoże osobom niedowidzącym zaaplikować makeup dzięki komunikatom głosowym.

Technologie w służbie branży beauty

Nowoczesne technologie to nie tylko domena autonomicznych pojazdów czy wirtualnych światów – sztuczna inteligencja i rozszerzona rzeczywistość znajdują również zastosowanie w branży beauty. Dzięki AR jesteśmy w stanie wypróbować kosmetyki przed zakupem, wbudowane z telefon aparaty mogą posłużyć za skanery do przygotowania spersonalizowanych suplementów diety, a sztuczna inteligencja nałoży na brwi tusz. Mało? Właśnie na rynku pojawiła się aplikacja, która wykorzystując sztuczną inteligencję, pomaga niepełnosprawnym w nałożeniu makeupu.

Estée Lauder to amerykański koncern kosmetyczny, mający w swojej ofercie szeroką ofertę produktów do makijażu, pielęgnacji skóry i pielęgnacji włosów. Firma wypuściła niedawno na rynek asystenta do makijażu. Voice-Enabled Makeup Assistant (VMA) to aplikacja, która ma na celu ułatwić osobom niedowidzącym nakładanie podkładu, tuszu czy szminki. VMA wykorzystuje technologię inteligentnego lustra, opracowaną przy użyciu uczenia maszynowego, i poprzez instrukcje głosowe wspiera użytkownika w aplikacji.

Aplikacja do makeupu Estee-Lauder (Źródło: The Estée Lauder Companies UK & Ireland)
Aplikacja do makeupu Estee-Lauder (Źródło: The Estée Lauder Companies UK & Ireland)

Nałożysz makeup dokładnie i bezbłędnie

Aplikacja bardzo dobrze radzi sobie z doradzaniem użytkownikowi – informuje o takich detalach jak źle nałożony cień do powiek, nierównym nałożeniu szminki lub niedokładnie zaaplikowanym podkładzie. Oferuje również opisy konkretnych obszarów twarzy, które wymagają retuszu. Po dostosowaniu makeupu, aplikacja ponownie skanuje twarz w celu potwierdzenia, czy wszystkie elementy zostały nałożone prawidłowo. Aplikacja pozwala na dostosowanie szybkości głosu lektora, jest darmowa i może wykryć każdy makijaż, nie tylko Estée Lauder.

Aplikacja jest juz dostępna w Wielkiej Brytanii w Apple Store. Według oficjalnej informacji, producent planuje premierę na Google Play oraz innych rynkach w pierwszej połowie 2023 roku. Planowane jest też rozwijanie aplikacji i dodanie nowych funkcji, takich jak podgląd kombinacji kosmetyków do wyboru oraz narzędzia do nauki nakładania makijażu.