Suplementy witaminowe Nourished (Źródło: get-nourished)
Suplementy witaminowe Nourished (Źródło: get-nourished)

Spersonalizowane, drukowane suplementy witaminowe

Neutrogena podczas CES 2023 ogłosiła nawiązanie współpracy z Nourished – producentem spersonalizowanych, drukowanych suplementów witaminowych. Poprzez aplikację skanującą skórę możliwe będzie zamówienie dopasowanego suplementu.

Rewolucje w branży żywieniowej

Koncerny i startupy prześcigają się w badaniach i ofertach nowych produktów w branży żywieniowej. Łyżka i pałeczki poprawiające smak? Już dostępne. Pełnowartościowe białko, przy produkcji którego nie ucierpiała żadna krowa ani źdźbło trawy? Lada moment na rynku. Targi CES 2023 również przynoszą nowe wieści o żywieniowych innowacjach, tym razem głosząc rewolucję w suplementacji.

Neutrogena, amerykańska marka, należąca do koncernu Johnson & Johnson, oferująca produkty do pielęgnacji skóry, włosów i kosmetyki, ogłosiła podczas targów nawiązanie współpracy z Nourished, stosunkowo świeżym graczem na rynku suplementów z Birmingham. Marka specjalizuje się w… drukowanych, personalizowanych zestawach witamin, a współpraca z Neutrogeną koncentruje się na aplikacji Skin360.

Suplementy witaminowe Nourished (Źródło: get-nourished)
Suplementy witaminowe Nourished (Źródło: get-nourished)

Platforma, na podstawie skanu skóry wykonanego przy pomocy wbudowanego w telefon aparatu, oraz krótkiego formularza precyzującego cele, zwyczaje i nawyki żywieniowe użytkownika, zaoferuje drukowany suplement w formie żelki o składzie ściśle dopasowanym do wymagań i potrzeb klienta. Przez analizę zdjęć skóry zostaną ocenione ciemne plamy, drobne linie, zmarszczki, cienie i gładkość. Dane zostaną porównane z bazą danych zawierającą 10000 próbek różnych grup wiekowych i etnicznych.

Produkt będzie dostępny tylko poprzez aplikację. Na chwilę obecną kolaboracja nie zakłada oferowania witamin w sklepach stacjonarnych.

60 miliardów kombinacji składników odżywczych

Nourished to firma istniejąca na rynku od dwóch lat. Przez czas swojego działania wysłała już prawie 380000 spersonalizowanych zestawów suplementacyjnych. Wg. producenta produkt ma ponad… 60 miliardów odmian, tworzonych na podstawie 50 różnych witamin, minerałów i superfoods.

Pomysł, że wszyscy potrzebujemy codziennie tych samych witamin i minerałów, jest błędny. Jeśli ludzie nie mogą się doczekać przyjmowania witamin, szanse, że będą się tego trzymać i robić to regularnie, są większe.

Melissa Snover, założycielka i dyrektor generalny Nourished
Drukowane suplementy witaminowe Nourished (Źródło: get-nourished)
Drukowane suplementy witaminowe Nourished (Źródło: get-nourished)