Nowości Xiaomi dla zwierzaków - Pet Fountain i Pet Food Feeder
Źródło: materiały producenta

Nowości Xiaomi dla zwierzaków – Pet Fountain i Pet Food Feeder

Przy okazji premiery smartfonów z serii Xiaomi 12T, chiński producent pokazał, że myśli również o posiadaczach zwierząt domowych. Ma dla nich dwie nowości – fontannę Smart Pet Fountain oraz dozownik karmy Smart Pet Food Feeder.

Xiaomi Smart Pet Fountain – dla kotów i małych psów

Pojemność fontanny Xiaomi Smart Pet Fountain to 2 litry, co – według producenta – zaspokaja zapotrzebowanie dorosłego kota na wodę przez 4 do 7 dni. Sama budowa wydaje się bardzo przemyślana i należy pochwalić wzmocnienie kabla od zasilania plecionym materiałem oraz dwuwarstwową matę na spodzie urządzenia dla lepszej stabilności.

Inteligentna fontanna Xiaomi oferuje ciągły obieg wody dla zachowania odpowiedniego natlenienia oraz dokładną filtrację, aby woda była zawsze czysta i zdatna do spożycia. Smart Pet Fountain zaopatrzona jest w czterostopniowy filtr, który wyłapuje drobne cząsteczki, sierść i chlor, w tym jony wapnia i magnezu, które powodują u zwierząt problemy z kamieniami nerkowymi.

Budowa filtra to membrana mikroporowata PP, bawełna PET, granulki węgla aktywnego i żywica jonowymienna. Materiały użyte do produkcji są bezpieczne, a sama fontanna łatwa w demontażu, co ułatwia jej czyszczenie.

Nowości Xiaomi dla zwierzaków - Pet Fountain i Pet Food Feeder
Filtr Smart Pet Fountain

Urządzenie jest kompatybilne z ekosystemem Xiaomi Home i może przesyłać przypomnienia na nasz telefon, gdy trzeba dolać wodę, wyczyścić fontannę lub wymienić filtr. Do dyspozycji mamy dwa tryby działania: normalny, który dozuję wodę przez 24 godziny i inteligentny, który dozuje ją tylko w dzień. Xiaomi gwarantuje cichą pracę swojej fontanny, nieprzekraczającą 30 dB.

Sprzęt, poprzez ciągły ruch wody, ma zachęcić naszego czworonoga do regularnego spożywania płynów, co jest bardzo istotne dla jego zdrowia. Fontanna nadaje się zarówno dla kota, jak i dla małych i średnich psów.

Dozownik karmy Xiaomi Smart Pet Food Feeder

Drugą nowością jest dozownik Xiaomi Smart Pet Food Feeder o pojemności zbiornika na suchą karmę 1,8 kg. Taka ilość ma wystarczyć, według wyliczeń producenta, na 15-20 dni w przypadku kota lub małego psa. Dzięki aplikacji Xiaomi Home możemy kontrolować czas dozowania posiłków, zaprogramować dostarczaną ilość i skorzystać z inteligentnych podpowiedzi, które pomogą poprawić nawyki żywieniowe czworonoga. Aplikacja poinformuje nas również o tym, kiedy pożywienie się skończyło i że należy je uzupełnić.

Dozownik Pet Foof Feeder, podobnie jak Pet Fountain, występuje w kolorze białym i ma to samo zabezpieczenie kabla zasilającego, co fontanna. Blokada pokrywy na zapewnić nam spokój w przypadku prób dostania się pupila do głównego zbiornika na karmę, a struktura dozowania z sześcioma siatkami jest całkowicie bezpieczna dla jego łap. Elastyczne mieszadło wewnątrz sprzętu wykonane jest z miękkiego silikonu i dba o prawidłowy przepływ karmy, by uniknąć zablokowania się ujścia.

Nowości Xiaomi dla zwierzaków - Pet Fountain i Pet Food Feeder
System dozowania w Smart Pet Food Feeder

Pet Food Feeder ma wbudowane zasilanie awaryjne, zapewniające podawanie karmy nawet w przypadku awarii zasilania, jednak żeby skorzystać z tej opcji, trzeba zamontować w urządzeniu odpowiednią baterię.

Dozownik przeznaczony jest dla kotów i małych oraz średnich psów.

[AKTUALIZACJA]

Ceny nowych produktów są już znane – dozownik karmy Smart Pet Food Feeder kosztować będzie w Polsce 579 złotych, a za Smart Pet Fountain zapłacimy 349 złotych.