Akwarium Mijia, źródło: Xiaomi
Akwarium Mijia, źródło: Xiaomi

Nowy element smart home. Xiaomi zaoferuje… inteligentne akwarium

Już niebawem rusza sprzedaż nowego, smart akwarium Xiaomi Mijia. Jakie ma funkcje i co sprawia, że jest inteligentne?

Wysoki poziom filtracji i oświetlenie zbliżone do naturalnego

Akwarium Mijia otrzymało od producenta profesjonalny system filtracji o 5 stopniach, który został wyposażony w pompę wodną ze zdolnością do samooczyszczania. Budowa pompy umożliwia wykluczenie możliwości zatykania się oraz zmniejszenie częstotliwości wymiany wody – wszystko dzięki zastosowaniu silnika z dwoma ostrzami, dzięki którym możliwe jest rozdrabnianie resztek roślin i nieczystości. Opracowany w ten sposób system pozwala na jednokrotną zmianę wody w ciągu połowy roku. Poziom hałasu emitowanego przez urządzenia filtrujące nie przekracza 35 dB.

Mijia ma pompę ssącą z otworem spustowym, dzięki czemu wymiana wody jest łatwa i nie wymaga przenoszenia urządzenia.

Akwarium Mijia, źródło: Xiaomi
Akwarium Mijia, źródło: Xiaomi

Xiaomi wyposażyło akwarium w ultra-przezroczyste szkło, które jest w stanie przepuszczać ponad 91% światła. Oświetlenie akwarium składa się z 24 diod LEDowych o wysokim współczynniku oddawania barw oraz 16 diod RGB, co pozwala na zapewnienie rybkom światła bardzo zbliżonego do naturalnego oświetlenia słonecznego. Możliwe jest uruchomienie różnych trybów symulacji światła, są to m. in. tryb oświetlenia nocnego, strumienia czy nawet lasu deszczowego.

Akwarium Mijia, źródło: Xiaomi
Akwarium Mijia, źródło: Xiaomi

Urządzenie wyposażono również w lampę, która zapewnia roślinom warunki idealne do wzrostu poprzez niebieskie światło o długości fali 450 nm oraz czerwone o fali 640 nm.

Inteligentne funkcje Mijia

Aplikacja Mijia daje możliwość zdalnego karmienia ryb i ustalenia harmonogramu karmienia, a także kontrolowania przepływu wody (w trzech stopniach) oraz efektów świetlnych, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które rzadko bywają w domu lub wyjeżdżają na dłużej. Wypełnienie pojemnika na pokarm dla rybek wystarcza na 3 miesiące zdalnego karmienia. W zależności od rodzaju hodowanych ryb możliwe jest również dostosowanie temperatury wody.

Akwarium Mijia, źródło: Xiaomi
Akwarium Mijia, źródło: Xiaomi

Wysokość akwarium to prawie 30 cm, długość wynosi niecałe 45 cm, a szerokość 25 cm, co, jak twierdzi producent, daje panoramiczny obraz 16:9. Urządzenie zyskało wyświetlacz, który prezentuje temperaturę wody wewnątrz akwarium.

Nowość od Xiaomi ma być dostępna do kupienia na chińskim rynku za 349 juanów, co w prostym przeliczeniu daje nieco ponad 200 złotych.