Smart mikser (źródło: GE Appliances)
Smart mikser (źródło: GE Appliances)

Podobno to najbardziej inteligentny mikser na świecie

Firma GE Appliances wprowadziła na rynek inteligentny mikser z wbudowaną wagą, który ma dostęp do funkcji AutoSense, przepisy z przewodnikiem krok po kroku oraz możliwość sterowania głosem. Jak działa ten sprzęt i dlaczego został okrzyknięty najbardziej inteligentnym mikserem na świecie?

Co potrafi mikser GE?

Nowy sprzęt kuchenny GE jest wyposażony w AutoSense – technologię pozwalającą na automatyczne wykrywanie, monitorowanie zmian tekstury i lepkości powstającego ciasta czy masy. Wszystko to jest możliwe do zmierzenia dzięki pomiarom sprzężenia zwrotnego momentu obrotowego silnika, które automatycznie dostosowuje parametry mieszania. Niewątpliwie jest to przydatna funkcja, szczególnie dla domowych kuchcików.

W urządzenie została wbudowana inteligentna waga, dzięki czemu w łatwy sposób można zważyć przygotowywane do posiłku składniki, co jest już od dobrych kilku lat znane z robotów typu Thermomix, Silvercast z Lidla czy Hoffen z Biedronki. Misa ma około 1,2 litra pojemności.

Skąd ta inteligencja?

Urządzenie jest wyposażony w moduł pozwalający na połączenie się z domową siecią Wi-Fi, co umożliwia wprowadzanie nowych aktualizacji, a co za tym idzie – rozszerzenia gamy dostępnych przepisów, ale to nie wszystko. Mikser otrzymał możliwość sterowania głosem w oparciu o asystentów głosowych – Alexę oraz Asystenta Google, dzięki czemu nie musisz brudnymi rękami dotykać urządzenia.

Do funkcji, które użytkownik może uruchomić głosowo, należy zatrzymanie działania urządzenia, dostosowanie i ustawienie prędkości obrotów, a także ustawienie timera (taką opcję daje jedynie Asystent Google).

Z uwagi na to, że korzystam na co dzień z Asystenta Google do uruchamiania muzyki, świateł czy właśnie timera i mnóstwa innych urządzeń inteligentnych, teraz będzie mi brakowało funkcji zatrzymania mojego miksera, który (niestety) nie jest (jeszcze) tak inteligentny. Co ciekawe, popularny robot Silvercrest Monsieur Cuisine Smart z Lidla już otrzymał dostęp do tej funkcji.

Sprzęt dostępny jest w kolorze czarnym, srebrnym i białym. Jego wymiary to 29 cm szerokości, 36 cm głębokości i niecałe 44 cm wysokości, a jego cena wynosi 999,95 dolarów, czyli ponad 4,3 tysiąca złotych.