Asystent Google wprowadzi Kontrolę Rodzicielską
Asystent Google wprowadzi Kontrolę Rodzicielską, źródło: Blog Google

Asystent Google będzie bardziej przyjazny! Nowe funkcje dla rodziców i dzieci

Technologia wkracza z impetem w nasze życie. Dzięki Asystentowi Google uruchamiamy domowe urządzenia smart takie, jak roboty sprzątające czy głośniki. A co na to wszystko dzieci? Dzieci chłoną informacje i usilnie domagają się dostępu do otaczającej je technologii. Dlatego Google wychodzi im naprzeciw i umożliwia dostosowanie Asystenta Google, aby był łatwo dostępny także dla najmłodszych.

Jakie nowe funkcje będą dostępne?

Kontrola rodzicielska, głosy przyjazne dzieciom czy słownik dla dzieci – to wszystko sprawi, że dostęp do technologii opartej na funkcji Asystenta Google będzie dla dzieci bezpieczniejszy i jeszcze bardziej ciekawy.

Asystenta Google można zapytać praktycznie o wszystko, a uzyskasz satysfakcjonującą i wyczerpującą odpowiedź w każdej dziedzinie. Asystent pozwala również na głosowe włączanie muzyki, ulubionych piosenek, uruchamianie robota odkurzającego czy prostego minutnika.

Słownik dla dzieci Google
Słownik dla dzieci Google (źródło: Blog Google)

Kontrola rodzicielska

W nadchodzących tygodniach firma Google ma udostępnić nowe możliwości dla rodziców i dzieci, które w oparciu o kontrolę rodzicielską będą pozwalały na dostosowanie aplikacji Google Home oraz Family Link.

W ustawieniach dostępny będzie wybór usług multimedialnych dostępnych dla naszego dziecka. Będzie można też uruchomić ograniczenia w postaci wiadomości oraz podcastów. Możliwe będzie także zablokowanie wykonywania i odbierania połączeń. Asystent Google da również możliwość ograniczenia czasowego, co pozwoli na zrobienie dziecku przerw w dostępie do technologii m. in. w trosce o jego wzrok. Da się również wprowadzić ograniczenia w kwestii rodzaju urządzenia czy też dostawcy odtwarzanych multimediów.

Głos Asystenta Google dedykowany dla dzieci

Jeśli nasze dziecko będzie zadawało pytania, grało w gry czy słuchało przeznaczonych dla dzieci treści, możliwe będzie uruchomienie asystenta o przyjaznym dla dzieci głosie. Również możliwe będzie dodanie głosu dziecka do ustawień.

Dostępne będą cztery nowe głosy do wyboru. Głosy zostały zaprojektowane we współpracy z rodzicami i dziećmi, w oparciu o różne akcenty.

Powiem szczerze, że z niecierpliwością czekam na wprowadzenie zmian w Asystencie Google, używanym na co dzień w domu i samochodzie tak, aby był przyjaźniejszy dla dziecka i przede wszystkim – możliwe było jego ograniczenie, szczególnie w kwestii wyszukiwanych i wyświetlanych treści. Opisywane funkcje na razie będą dostępne w języku angielskim.