Smart Home - Matter (Źródło:news.samsung.com)
Smart Home - Matter (Źródło:news.samsung.com)

W SmartThings wyszukasz urządzenia z Google Home. I odwrotnie

Samsung Electronics podzielił się informacją o zacieśnieniu współpracy z Google. Wszystko po to, by Smart Home posiadaczy telefonów i tabletów koreańskiego koncernu był jeszcze bardziej inteligentny.

Smart Home lepszy dzięki Matter

Standard Matter, o którym głośno już od wielu, wielu miesięcy, a którego wprowadzenie nie obyło się bez problemów, to nowy standard łączności, dedykowany inteligentnemu domowi. Standard, obejmujący łączność przez Thread, Wi-Fi, Bluetooth czy Ethernet, ułatwia życie fanom inteligentnych urządzeń. Wszystko dzięki łączeniu różnych ekosystemów, interfejsów, aplikacji, kont i urządzeń i znacznemu uproszczeniu całego procesu. 

Samsung – razem z Google – pracuje natomiast wspólnie nad rozwiązaniem multi-admin, który pozwoli szybko obsługiwać urządzenia kompatybilne ze standardem Matter poprzez aplikacje SmartThings lub Google Home na Androida. 

Dzięki takiemu rozwiązaniu, kiedy użytkownicy otworzą aplikację SmartThings, będą mogli z łatwością wyszukać i połączyć się z urządzeniami skonfigurowanymi poprzez Google Home i na odwrót. Korzystający z tych aplikacji nie będą musieli manualnie dodawać i konfigurować swoich urządzeń Smart Home pojedynczo. Nie będa musieli też martwić się o to, w którym systemie zostało skonfigurowane dane urządzenie.

Smart Home - Google home matter
Smart Home – Google Home i Matter (źródło: Google)

Zacieśnianie więzi to podstawa

Jaeyeon Jung, wiceprezes korporacji i dyrektor działu SmartThings, podkreśla w wywiadach, że Samsung wysoko ceni współpracę z Google, największym deweloperem Androida. Firmy chcą swoim użytkownikom zaoferować jeszcze większą elastyczność w kwestii inteligentnych domów i tym samym rozbudowywać swoje bazy klientów.

Kolaboracja ma na celu również, poza poprawieniem doświadczenia użytkownika, promowanie transparetności i kompatybilności między dwoma ekosystemami. Jego słowa potwierdza Matthew McCullough, wiceprezes Google odpowiedzialny za dział Android Development.

Nowa usługa multi-admin Samsunga i Google ma zadebiutować już za kilka tygodni.