Nowe monitory MyView (źródło: LG Electronics)
Nowe monitory MyView (źródło: LG Electronics)

LG zaprezentuje nowe smart monitory 4K. Funkcjonalne i współpracujące z webOS

Wielkimi krokami zbliżają się targi CES 2024. Wydarzenie rusza już 9 stycznia 2024 roku, a producenci zapowiadają najnowsze urządzenia, które prawdopodobnie trafią na rynek już w tym roku. LG Electronics pokazał kolejną innowację, a są nimi inteligentne monitory współpracujące z systemem webOS.

Funkcjonalność nowych smart monitorów

Marka LG Electronics szykuje się do tegorocznych targów technologicznych. W ostatnich tygodniach pochwaliła się już innowacyjną myjką do kubków, nowymi modelami telewizorów, soundbarami, projektorem czy przeuroczym robotem, który ma stać się agentem sztucznej inteligencji, wspomagającym zarządzanie Smart Homem.

Nowe monitory MyView (źródło: LG Electronics)
Nowe monitory MyView (źródło: LG Electronics)

To jednak nie koniec niespodzianek, technologiczny gigant zasili także swoje portfolio w nowe inteligentne monitory o nazwie LG MyView. Nadchodząca linia ma stać się sposobem na pracę i rozrywkę, która nie będzie wymagała użycia komputera.

Najnowsze modele mają zyskać dostęp do platformy webOS. Dzięki temu urządzenia znacząco zyskają na funkcjonalności, a zapewni to rozbudowany i wygodny interfejs oraz duża liczba dostępnych aplikacji. Wśród nich użytkownicy znajdą m.in. popularne serwisy streamingowe, Microsoft 365 czy Kalendarz Google. Najnowsze monitory współpracują z AirPlay 2 oraz Miracast, dzięki czemu możliwe jest klonowanie ekranu. Poza tym urządzenia zostały wyposażone w moduł Wi-Fi oraz Bluetooth.

LG Electronics odchodzi od nudnej czerni

Każdy z trzech nowych modeli monitorów o rozmiarze ekranu 31,5 cala, gwarantuje dostęp do rozdzielczości 4K UHD, czyli 3840 x 2160 pikseli. Urządzenia LG MyView mają zapewniać obraz o wysokiej jakości i wyrazistości, a także przestrzeń barw DCI-P3 95%. Nowe sprzęty pracują z częstotliwością odświeżania 60 Hz oraz czasem reakcji rzędu 5 milisekund.

Najnowsze modele monitorów zostały zamknięte w smukłej konstrukcji, która została niemal pozbawiona ramek z trzech stron. Urządzenia mają być dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, takich jak biel, beż, róż oraz zieleń, jednak dostępność poszczególnych opcji w Polsce nie jest jeszcze znana.

Nowe monitory MyView (źródło: LG Electronics)
Nowy monitor MyView (źródło: LG Electronics)