Kubek z kawą (źródło: Pixabay)
Kubek z kawą (źródło: Pixabay)

LG pokazało automatyczną myjkę do kubków! To naprawdę coś nowego

Rok zmierza ku końcowi, a technologiczni giganci już teraz zapowiadają, jakie urządzenia zaprezentują podczas targów elektroniki i nowych technologii CES w 2024 roku. Jednym z ciekawych produktów LG jest automatyczna myjka do kubków, która ma zachęcić do rezygnacji z jednorazowych naczyń.

Myjka do kubków – ekologiczna i szybka

LG Electronics pokazało bardzo ciekawy wynalazek, a jest nim automatyczna myjka do kubków. Celem tego sprytnego urządzenia jest ułatwienie zmywania naczyń wielokrotnego użytku. Technologia ta ma być ekologiczna i jednocześnie pomóc w zwiększeniu codziennej higieny.

Automatyczna myjka do kubków (źródło: LG Electronics)
Automatyczna myjka do kubków (źródło: LG Electronics)

Posiadacz takiej mini-zmywarki będzie mógł umieścić swój kubek czy szklankę wewnątrz sprzętu, a następnie dokonać wyboru jednego z dwóch trybów. Pierwszym z nich jest program Quick Wash, drugi natomiast to Extra Wash. Etap czyszczenia naczynia można śledzić na wyświetlaczu urządzenia, a gdy zostanie ono zakończone, dzięki aplikacji, użytkownik może także otrzymać powiadomienie na swój smartfon.

Ciekawy wynalazek od LG

Zastosowana przez LG Electronics technologia opiera się o strumień bąbelków powietrza oraz mycie kubków w wodzie o temperaturze sięgającej do 65 stopni Celsjusza. Oznacza to, że usunięte zostaną również uporczywe zabrudzenia czy trudno dostępne pozostałości, znajdujące się na dnie naczynia. Program szybkiego czyszczenia trwa zaledwie 30 sekund, natomiast podczas mycia w trybie Extra Wash po umyciu kubek jest także osuszany za pomocą ciepłego powietrza.

Automatyczna myjka do kubków (źródło: LG Electronics)
Automatyczna myjka do kubków (źródło: LG Electronics)

Jak twierdzi producent, urządzenie jest kompaktowe, jego szerokość wynosi 23 centymetry, głębokość 42-43 centymetry, a wysokość 90 centymetrów. Dzięki temu sprzęt może sprawdzić się w różnych lokalizacjach, takich jak biura, kawiarnie czy ośrodki naukowe. Mycup zostanie zaprezentowany podczas targów CES w 2024 roku.