System webOS Hub 2.0S trafia na inteligentne monitory (źródło: LG Electronics)
System webOS Hub 2.0S trafia na inteligentne monitory (źródło: LG Electronics)

Inteligentne monitory LG zyskują dostęp do webOS 2.0S

Marka LG Electronics rozpowszechnia swoje najnowsze oprogramowanie dedykowane dla Smart TV. System webOS w wersji 2.0S trafia teraz na inteligentne monitory, ułatwiając korzystanie z serwisów streamingowych i zarządzanie Smart Home.

System, który zamienia monitor w telewizor

Rynek nieustannie się zmienia, a od pewnego czasu na popularności zyskują tzw. inteligentne monitory. Ich zadaniem, poza codziennym wyświetlaniem podglądu z komputera, jest również możliwość skorzystania z aplikacji serwisów streamingowych, dotychczas dedykowanych przede wszystkim telewizorom.

LG we wrześniu br. wprowadziło do telewizorów nowy system webOS Hub 2.0S o zaawansowanych funkcjach, który charakteryzuje się łatwiejszą dostępnością do różnego rodzaju treści. Teraz odświeżony system jest także kierowany w ręce użytkowników inteligentnych monitorów.

WebOS Hub 2.0S ma wygodny i przejrzysty interfejs, który pozwoli dość intuicyjnie korzystać z najbardziej lubianych aplikacji czy platform. Pulpit nawigacyjny nowego systemu dla monitorów objął urządzenia typu Smart Home, ułatwiając uruchamianie czy wyłączanie poszczególnych sprzętów oraz automatyzacji. Wśród nowości znalazła się też aplikacja Card App Home Hub & Music, uruchamiająca dostęp do licznych usług za pomocą wyłącznie jednego kliknięcia.

Wszechstronność i łatwość obsługi

Pulpit nawigacyjny webOS 2.0S został podzielony na wygodne kategorie, w dolnej części ekranu można znaleźć popularne serwisy streamingowe, takie jak Netflix, Prime Video, Disney, YouTube czy Apple TV, natomiast w karcie Card App Music odnajdziemy aplikacje muzyczne, a więc np. Spotify. W tym samym miejscu można także otworzyć folder z muzyką zapisaną w podłączonej do monitora pamięci USB.

Producent wśród nowych funkcji wspomniał też o Remote PC, ułatwiającej realizowanie pracy hybrydowej poprzez prostsze przełączanie się pomiędzy ekranami komputera czy laptopa. Inteligentne monitory zasilane nowym systemem ułatwiają połączenia w postaci wideorozmów, a także obsługi kamer podłączanych za pomocą USB.

Oprogramowanie zachęca i ułatwia również do sportowych działań i fitnessu w domowych wnętrzach. WebOS 2.0S został zintegrowany z produktami pochodzącymi od ponad 300 marek.