Smart Cam (źródło: LG)
Smart Cam (źródło: LG)

LG zaprezentowało nową kamerę dla telewizorów. Idealna do wideokonferencji i fitnessu

Firma LG ogłosiła wprowadzenie do portfolio nowego akcesorium do telewizorów opartych o system webOS, a jest nim inteligentna kamera. Smart Cam VC23GA, bo o nim mowa, pozwala m. in. na prowadzenie wygodnych wideorozmów, wideokonferencji oraz realizację domowych ćwiczeń fitness.

Wideorozmowy o wysokiej jakości obrazu

Najnowszy model inteligentnej kamery VC23GA, współpracujący z telewizorami opartymi o webOS, jest kompatybilny z licznymi usługami już dostępnymi na platformie. Nowa Smart Cam, oferująca rozdzielczość Full HD (1920 x 1080), umożliwi użytkownikom jakościowo lepsze i wygodniejsze połączenia z rodziną, klientami czy pracownikami. Można je realizować przy użyciu RemoteMeeting, dostępnej także na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Posiadacze nowej Smart Cam będą mogli cieszyć się również fitnessem. Wystarczy zainstalować darmową aplikację Exercite, która oparta jest o algorytmy AI. Sztuczna inteligencja, przy użyciu kamery, rejestruje, rozpoznaje oraz śledzi wykonywane ruchy i ćwiczenia. System jest w stanie przeprowadzać pełen monitoring techniki ćwiczeń, a użytkownik może dzięki temu je poprawić.

Innym przykładem ulepszenia swoich umiejętności ruchowych jest platforma FlexIt, pozwalająca na indywidualne połączenie się na żywo ze specjalistami dziedzin fitness oraz wellness.

Smart Cam (źródło: LG)
Smart Cam (źródło: LG)

Szeroka funkcjonalność Smart Cam

Inteligentna kamera wraz z telewizorem LG może posłużyć także do nauki tańca za pomocą aplikacji 1M HomeDance, tworzonej z jednym z koreańskich zespołów choreograficznych, a także robienia zdjęć typu selfie, przy użyciu aplikacji Fun Mirror. Usługa ta daje użytkownikowi dostęp do licznych filtrów i efektów.

Smukła i dopasowana do linii telewizorów produkowanych od 2022 roku kamera została wyposażona w osłonę, która pozwala na skuteczne osłonięcie obiektywu wtedy, gdy nie jest używana. Dodatkowe oprzyrządowanie może zatem ochronić domowników przed wszelkimi naruszeniami prywatności oraz zapewnić bezpieczeństwo. Smart Cam lokowana jest przy użyciu złączy magnetycznych, dzięki czemu zintegrowanie jej z domowym wyświetlaczem jest proste.

LG Smart Cam VC23GA dostępna jest już w sklepie internetowym producenta na terenie Korei oraz Stanów Zjednoczonych, jednak trwają prace nad szerszym jej wprowadzeniem na rynki na całym świecie.