Archer AX12 (źródło: TP-Link)
Archer AX12 (źródło: TP-Link)

Nowy router TP-Link Archer AX12 z WiFi 6 w sprzedaży. Co oferuje?

Marka TP-Link, znana z produkcji licznych sprzętów sieciowych, wprowadza na rynek nowy router. Archer AX12, bo o nim mowa, pracuje w standardzie WiFi 6 i dedykowany jest przede wszystkim dla wymagających użytkowników. Urządzenie, jak zapewnia producent, gwarantuje stabilną oraz szybką łączność i charakteryzuje się atrakcyjną ceną.

Mnóstwo technologii dla zadowolenia wymagających użytkowników

Najnowszy router TP-Link Archer AX12 jest urządzeniem sieciowym, które pozwala na utrzymanie stabilnego połączenia z internetem z obsługą szybkiej łączności. Jest to możliwe dzięki dostępowi do standardu WiFi 6 oraz technologii OFDMA, Beamforming, Smart Connect, a także Airtime Fairness.

Technologia OFDMA (Orthogonal frequency-division multiple access) pozwala na przesłanie dużej liczby pakietów danych, skierowanych do kilku urządeń w jednym czasie. Smart Connect jest odpowiedzialny za wybranie pasma 2,4 GHz lub 5 GHZ, do którego się podłączy. Dzięki temu użytkownik widzi jedną nazwę sieci, a urządzenie zajmuje się automatycznym połączeniem.

Technologia Airtime Fairness odpowiedzialna jest za przeprowadzenie optymalizacji wydajności łączności WiFi. Oznacza to, że wydajniejsi użytkownicy bezprzewodowi są promowani, dzięki czemu mogą przesyłać dane o większych rozmiarach w żądanym czasie. Producent wdrożył też technologię Target Wake Time, która pozwala na zmniejszenie zużycia energii z baterii w podłączonych urządzeniach.

Dwa pasma WiFi i wszechstronność działania nowego routera TP-Link

Nowy Archer został wyposażony w cztery anteny, które umożliwiają generowanie zasięgu WiFi w dwóch pasmach transmisji. Jeden z nich dotyczy częstotliwości do 5 GHz, gwarantując przepustowość na poziomie 1201 Mb/s, drugi natomiast, charakteryzujący się pasmem 2,4 GHz pozwala na uzyskanie przepustowości rzędu 300 Mb/s.

Poza tym, że router ten gwarantuje dobrej jakości łączność WiFi 6, możliwe jest również wykorzystanie sieci kablowej. Sprzęt może stanowić Access Point WiFi oraz otrzymał port WAN 1 GB, a także trzy porty LAN 1GB. Router ten został zabezpieczony za pomocą szyfrowania WPA3, dzięki czemu urządzenie ma trudniejszy do złamania klucz szyfrowania haseł.

TP-Link Archer AX12 można w łatwy sposób skonfigurować za pomocą strony w przeglądarce oraz aplikacji Tether, dostępnej na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Sugerowana cena nowego routera wynosi około 229 złotych.