Netflix (źródło: Netflix)
Netflix (źródło: Netflix)

Netflix w podróży. W jaki sposób korzystać z konta na wakacjach?

Wszyscy wiemy o wprowadzonych jakiś czas temu restrykcjach związanych z użytkowaniem Netflixa przez osoby niepochodzące z jednego gospodarstwa domowego. Rozpoczął się jednak sezon urlopowy i, chcąc skorzystać z serwisu VOD, konieczne jest używanie kodów tymczasowych. I, choć można wpisać je kilka razy, po miesiącu konto się blokuje. Jakie działania należy wtedy podjąć? I, wreszcie, w jaki sposób korzystać z platformy, gdy mieszkamy w dwóch domach?

Blokowanie kont Netflixa na telewizorach spoza jednego gospodarstwa domowego

Serwis Netflix od kilku miesięcy próbował wprowadzić różne sposoby weryfikacji swoich subskrybentów, którzy często dzielili się swoimi kontami z innymi użytkownikami. Jak wynika z regulaminu, takie działania nie są dozwolone, gdyż opłata abonamentowa obejmuje jedynie urządzenia z jednego gospodarstwa domowego.

Niedawno, bo na początku czerwca, ta popularna platforma streamingowa rozpoczęła ograniczanie dostępu użytkownikom w Polsce, którzy wbrew regulaminowi współdzielili konto. Jednak od początku użytkownicy zastanawiali się, czy będą mogli korzystać z serwisu w innej lokalizacji podczas wyjazdów czy wakacji. Dlatego też Netflix pozostawił formę furtki dla podróżujących, dzięki której łatwo możemy korzystać z opłacanej platformy w innej lokalizacji. Czy korzystanie z tej formy jest faktycznie bezproblemowe?

Serwis dla jednego gospodarstwa domowego (źródło: Netflix)
Serwis dla jednego gospodarstwa domowego (źródło: Netflix)

Weryfikacja na czas podróży i mieszkania w dwóch lokalizacjach

Jak donoszą użytkownicy, aby możliwe było korzystanie z serwisu Netflix na innym telewizorze, który nie jest przypisany do gospodarstwa domowego, należy przejść kilka weryfikacyjnych kroków. Podstawą uruchomienia wersji w podróży jest wpisanie właściwego, tymczasowego kodu dostępu, który zostaje przesłany na maila.

Okazuje się jednak, że to może nie być wystarczające na cały czas naszego wypoczynku. Netflix zlicza czas tygodnia lub dwóch, co różni się w zależności od kraju. Po upływie konkretnej liczby dni serwis ponownie prosi o wprowadzenie kodu, jednak nie jest to możliwe wiecznie. Po miesiącu wprowadzania kodów na ekranie można zobaczyć komunikat „Wyczerpano wszystkie kody tymczasowe”.

To jednak nie oznacza, że Netflix zabrania korzystania z serwisu przez dłuższy czas. Zdarza się, że często podróżujemy do tego samego miejsca albo też mamy drugi dom, więc i na to serwis udostępnił gotowe rozwiązanie. Aby korzystanie z platformy było możliwe trzeba spełnić kilka prostych kroków.

Konieczne jest połączenie się z siecią na urządzeniu mobilnym w lokalizacji naszego gospodarstwa domowego minimum raz w miesiącu oraz uruchomienie aplikacji Netflix. Te same kroki należy też wykonać w tzw. gościnnej sieci WiFi. Taka metoda automatycznie uwiarygodni również odbiornik telewizyjny, umieszczony w drugiej lokalizacji.