System webOS for Automotive w pojazdach Genesis (źródło: LG Electronics)
System webOS for Automotive w pojazdach Genesis (źródło: LG Electronics)

System webOS trafi do pojazdów Hyundai Motor Group

Platforma treści motoryzacyjnych, która tworzona jest przez LG Electronics ma znaleźć się w najnowszych modelach Hyundai Genesis. System ma zagwarantować lepszy i łatwiejszy dostęp do informacji oraz rozrywki dla pasażerów samochodów.

Platforma LG pojawi się w samochodach Hyundai Genesis

LG Electronics przekazało informację na temat rozpowszechniania się tworzonej przez firmę platformy treści, dedykowanej samochodom. System webOS for Automotive ma stać się częścią najnowszych modeli Hyundai Genesis. Poszerzy on możliwości zdobycia informacji (na przykład na temat trasy i pojazdu), jak i czysto rozrywkowe.

Na monitorach ulokowanych z przodu oraz z tyłu samochodu pasażerowie będą mieli możliwość wygodnego oglądania wybranych treści – jak twierdzi LG Electronics – zgodnie z przepisami drogowymi oraz zasadami bezpieczeństwa. Wyświetlane obrazy czy filmy odtwarzane będą w wysokiej rozdzielczości. Producent zagwarantował także wysokiej jakości dźwięk, opracowany przez Genesis.

System webOS for Automotive w pojazdach Genesis (źródło: LG Electronics)
System webOS for Automotive w pojazdach Genesis (źródło: LG Electronics)

System webOS – od Smart TV do samochodów

Opracowany dla pojazdów system webOS for Automotive, który ma znaleźć się w modelach Hyundai Genesis, tworzony był w oparciu o sprawdzony, popularny i łatwy w użytkowaniu system Smart TV.

Dzięki wieloletniej pracy nad inteligentnymi systemami stosowanymi w telewizorach marki LG, użytkownicy będą mogli w podobny i intuicyjny sposób korzystać z możliwości streamingu na ekranach ulokowanych w pojazdach. Dostosowana do samochodów wersja platformy pozwoli na korzystanie z serwisów takich, jak na przykład YouTube.

Funkcjonalność webOS for Automotive została również ulepszona dzięki nowym rozwiązaniom dotykowym. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli w łatwy sposób przeglądać dostępne treści oraz intuicyjnie je odtwarzać podczas jazdy. Spostrzeżenia firmy na temat opracowywanego i wdrażanego do Hyundai Genesis systemu zostały przedstawione przez Wiliama Cho, Dyrektora Generalnego LG.

Marka Genesis należy do Hyundai Motor Group. W skład tego koncernu zalicza się także Hyundai Motor Company oraz Kia Corporation.