Android Auto
fot. Google

Android Automotive otrzymał dostęp do nowych aplikacji

Oprogramowanie Android Automotive, dostępne w samochodach wybranych marek, otrzyma nowe możliwości. Google pragnie udostępnić kierowcom aplikacje Prime Video, The Weather Channel oraz przeglądarkę Vivaldi. Nowości trafią też do Android Auto.

Zaawansowane oprogramowanie samochodowe

System Android Automotive to oprogramowanie dedykowane dla kierowców, które zostało stworzone przez technologicznego giganta Google. Opcja ta jest dużo bardziej zaawansowana w porównaniu do już dość często dostępnego w naszych samochodach Android Auto, umożliwiającego połączenie smartfona z samochodem.

Android Automotive ma teraz zyskać kolejne możliwości. W ramach aktualizacji, technologiczny gigant ma udostępnić trzy nowe aplikacje, które pojawią się w tym samochodowym systemie, coraz bardziej zyskującym na popularności. W taki sposób w Sklepie Play dostępnym w pojazdach wybranych marek ma pojawić się Prime Video, The Weather Channel oraz Vivaldi.

Android Auto
Android Auto (fot. Google)

Nowe możliwości dla posiadaczy Android Automotive

Pierwsza z aplikacji pozwala na uruchomienie usługi polegającej na oglądaniu treści, wykorzystując strumieniowanie wybranych materiałów wideo serwisu Amazon. Nowe możliwości można już wypróbować w wybranych pojazdach marki Renault, Polestar czy też Volvo Cars.

The Weather Channel z kolei zaoferuje kierowcom godzinowe prognozy pogody, powiadomienia oraz radar nazywany Trip View. Użytkownicy tej aplikacji, która ma niebawem pojawić się w Sklepie Google Play, mają być na bieżąco informowani o nadchodzących warunkach pogodowych na planowanej trasie.

Przeglądarka internetowa Vivaldi natomiast zagwarantuje możliwość zapoznania się z wyszukiwanymi informacjami. Aby z niej skorzystać konieczne jest zaparkowanie. Aplikacja ta działa już samodzielnie w pojazdach marek takich, jak Renault i Polestar.

Również użytkownicy z niższym systemem, znanym jako Android Auto otrzymają nowe możliwości, a mianowicie dostęp do aplikacji WebEx w wersji beta oraz Zoom, gdzie możliwe będzie przeglądanie planowanych spotkań czy dołączanie do nich z poziomu samochodowego wyświetlacza.

Jak wynika z informacji 9to5google, obsługa cyfrowych kluczyków samochodowych uruchamianych za pomocą smartfonów Pixel i Samsung jest już dostępna na terenie Europy w wybranych pojazdach marki Hyundai, Genesis oraz Kia.