Kamera Tapo C520WS (źródło: TP-Link)
Kamera Tapo C520WS (źródło: TP-Link)

TP-Link wprowadza nowe kamery monitoringu. Oferta serii Tapo coraz bogatsza

Firma TP-Link ponownie poszerza swoje portfolio inteligentnych urządzeń. Tym razem wśród nowości pojawiły się trzy nowe modele kamer monitoringu. Dwie z nich dedykowane są na zewnątrz, jedna natomiast przeznaczona jest do ochrony wnętrz.

Nowe kamery Tapo do monitoringu zewnętrznego

Wśród portfolio serii Tapo, sukcesywnie tworzonej przez markę TP-Link, znalazła się obrotowa kamera Tapo C520WS, która oferuje nagrania o jakości 2K QHD w rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli. Takie rozwiązanie pozwala na odczytanie monitoringu również, gdy obraz zostanie powiększony. Urządzenie otrzymało obiektyw f/1.6, a także przetwornik Starlight, dzięki czemu kamera osiąga wyższy poziom światłoczułości. Oznacza to, że filmy tworzone nocą czy w słabym oświetleniu osiągają dobrą jakość.

Kamera Tapo C520WS (źródło: TP-Link)
Kamera Tapo C520WS (źródło: TP-Link)

Sprzęt może także przeprowadzać rejestrację obrazu w odcieniach szarości, co umożliwia mu dioda podczerwieni. Nowa kamera zewnętrzna TP-Link jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne, gwarantuje obrót o 360 stopni, a także może pochylać się o 130 stopni. Urządzenie jest w stanie wykrywać ruchome obiekty oraz śledzić je, w momencie naruszenia strefy. Model Tapo C520WS może również emitować alarm świetlny i dźwiękowy.

Kamera Tapo C520WS (źródło: TP-Link)
Kamera Tapo C520WS (źródło: TP-Link)

Model Tapo C325WB natomiast tworzy nagrania o rozdzielczości 2688 na 1520 pikseli, uzyskując jakość na poziomie 2K QHD. Ta zewnętrzna kamera otrzymała dostęp do technologii ColorPro, która wzmacnia nocne obrazy, zapewniając żywe kolory. Sprzęt został wyposażony w obiektyw f/1.0 oraz przetwornik 1/1.79, a jego kąt widzenia sięga do 127 stopni. Tak jak w przypadku modelu C520WS, również ta kamera wykrywa ruch, a także może uruchamiać alarm w momencie przekroczenia wyznaczonych stref czy linii. Obie kamery zewnętrzne otrzymały klasę szczelności na poziomie IP66.

Kamera wewnętrzna TP-Link ochroni domowe wnętrza

Do serii Tapo dołączyła też kamera wewnętrzna C220, która może nagrywać obrazy w jakości 2K QHD, zapewniając rozdzielczość na poziomie 2560 na 1440 pikseli. Wśród wyposażenia znalazł się przetwornik Starlight oraz dioda podczerwieni, dzięki czemu sprzęt zarejestruje nagrania w wysokiej jakości również w kiepskich warunkach oświetleniowych czy nocą.

Kamera Tapo C220 (źródło: TP-Link)
Kamera Tapo C220 (źródło: TP-Link)

Zarówno modele C520WS i C325WB, jak i C220, w swojej budowie otrzymały wbudowany głośnik oraz mikrofon. Oznacza to, że użytkownicy mają możliwość komunikowania się z gośćmi zaraz po ich pojawieniu się przy drzwiach. Rozwiązanie to pozwala także na nawiązanie rozmowy z kurierem czy listonoszem, który może pozostawić przesyłkę w wyznaczonym przez nas miejscu.

Kamera Tapo C220 (źródło: TP-Link)
Kamera Tapo C220 (źródło: TP-Link)

Sprzęty są kompatybilne z popularnymi asystentami głosowymi takimi, jak Amazon Alexa czy Asystent Google. Aplikacja pozwala na jednoczesne połączenie się z 32 kamerami serii Tapo, a dzięki obsłudze kart microSD o maksymalnej pojemności 512 GB, domownicy mogą zgromadzić około 840 godzin nagrań. Użytkownicy mogą także zbierać je w chmurze TapoCare, której obsługa związana jest z opłatą.

Urządzenia mają pojawić się w sprzedaży, a cena sugerowana przez producenta wynosi około 350 złotych za model C520WS, około 400 złotych za kamerę C325WB oraz około 180 złotych za wewnętrzną Tapo C220.