Tapo C225 (źródło: TP-Link)
Tapo C225 (źródło: TP-Link)

Nowe kamery Tapo dadzą znać, gdy przyjdą nieproszeni goście

TP-Link poszerza swoją ofertę o dwie kolejne kamery Tapo. Nowe urządzenia mają możliwość obrotu o 360 stopni w poziomie, mogą alarmować dźwiękowo i świetlnie, a także są kompatybilne z popularnymi asystentami głosowymi.

Kamery Tapo kluczem bezpieczeństwa inteligentnego domu

Firma TP-Link dołącza do swojego grona kamer dwa kolejne modele, a należą do nich C225 oraz C500, które mogą obracać się w 360 stopniach w poziomie. Obie kamery zapisują tworzone nagrania wewnątrz chmury Tapo Care lub na karcie pamięci microSD (maksymalnie obsługiwane są karty 512 GB).

Co istotne, urządzenia mogą stać się dopełnieniem tworzonego Smart Home, gdyż otrzymały dostęp do dwóch najpopularniejszych asystentów głosowych, czyli Asystenta Google oraz Asystenta Alexa. Sprzęt z popularnej serii TP-Link został wyposażony w zestaw głośników i mikrofonów, które umożliwiają dwustronną komunikację, a dzięki czujnikowi kamera prześle powiadomienie, gdy wykryje ruch. Wykrycie ruchu wyzwala również alarm w postaci syreny, a także alarm świetlny.

Tapo C500 (źródło: TP-Link)
Tapo C500 (źródło: TP-Link)

Nowe modele kamer TP-Link mogą być obsługiwane przez aplikację Tapo, dostępną zarówno na iOS, jak i na Androida. Tworzony system monitoringu w aplikacji może obsługiwać 32 kamery, spośród których możliwe jest kontrolowanie czterech obrazów na jednym ekranie.

Wysoka jakość nagrań i szeroki kąt obrazu

Kamera C225 umożliwia monitorowanie mieszkania, nawet w nocy, a obraz rejestrowany jest w rozdzielczości 2K QHD (2560 x 1440). Nowy model ma sobie radzić w trudnych warunkach oświetleniowych, dzięki wyposażeniu w przetwornik Starlight oraz diodę podczerwieni. Poza tym, że kamera może obracać się w poziomie w 360 stopniach, może również realizować ruch pionowy o kąt wynoszący maksymalnie 149 stopni.

Tapo C225 (źródło: TP-Link)
Tapo C225 (źródło: TP-Link)

Drugi model kamery TP-Link Tapo C500 może natomiast rejestrować obraz w jakości Full HD, wyraźny do 30 metrów, również w warunkach nocnych. Urządzenie otrzymało stopień ochrony IP65, co oznacza, że kamera jest pyłoszczelna oraz wodoszczelna. Kąt obrotu również w tym przypadku wynosi 360 stopni w poziomie, natomiast 130 stopni w pionie.

Oba produkty są już dostępne w sprzedaży – C225 za około 310 złotych, natomiast C500 za 230 złotych.