Roboty odkurzające Tapo (źródło: TP-Link)
Roboty odkurzające Tapo (źródło: TP-Link)

Roboty odkurzające w ofercie Tapo. Firma TP-Link wzmacnia ofertę smart home

Firma TP-Link, znana przede wszystkim z routerów, a także inteligentnych urządzeń Tapo dla smart home, wprowadza na rynek roboty odkurzające. Co zaproponował producent?

TP-Link zbierze okruszki z paneli

Firma TP-Link już na styczniowych targach CES zapowiadała, że do oferty swoich domowych sprzętów wprowadzi roboty odkurzające, jednak nie zdradziła przy tym żadnych szczegółów. Teraz jednak pojawiło się sporo szczegółowych informacji, a pierwsze odkurzacze można już zamawiać na Amazonie.

Do sprzedaży weszły właśnie pierwsze roboty odkurzające, wspomniane krótko przez producenta jako najtańsze, czyli modele RV10 oraz RV10 Lite. Ich ceny różnią się zaledwie 20 dolarami.

Co potrafią nowe roboty Tapo?

Oba modele sprzątają przeprowadzając „zygzakowate planowanie ścieżki”. Robot do tego systemu wykorzystuje zainstalowany w urządzeniu żyroskop, co według producenta umożliwia wydajniejsze odkurzanie.

Roboty odkurzające Tapo działają w różnych trybach ssania w postaci cichego, standardowego, turbo oraz maksymalnego, przy czym najwyższy poziom ssania wynosi 2000 Pa. W najcichszym trybie robot odkurza z hałasem na poziomie 53 dB.

Urządzenia obsługiwane są w oparciu o dedykowaną aplikację Tapo, działającą zarówno w systemie iOS, jak i Android. Producent zadbał także o wygodę użytkowników i pozwolił na głosowe sterowanie odkurzaczem, wprowadzając dostęp do Asystenta Google i Alexa.

Jakie są różnice między wersjami RV10 a RV Lite?

Model RV10 został wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 300 mililitrów, a także elektroniczną pompę, dzięki której możliwe jest podawanie wody w przypadku uruchomienia funkcji mopowania.

Pojemność zbiornika na zebrane odpady w modelu RV10 osiąga 400 mililitrów, natomiast w wersji RV 10 Lite pojemnik jest dwa razy większy, przyjmując 800 mililitrów, co jednak nie dziwi, gdyż ten model nie zyskał funkcji mopowania.

Oba wprowadzone modele Tapo otrzymały akumulatory, których pojemność wynosi 2600 mAh, co jest wystarczające na około 3 godziny ciągłego sprzątania przez robota.

Automatyczne odkurzacze Tapo dostępne są w sprzedaży w serwisie Amazon, gdzie mopująca wersja RV10 to koszt 250 dolarów, natomiast model Lite to 230 dolarów.