Kamera Tapo C420, źródło: TP-Link
Kamera Tapo C420, źródło: TP-Link

Oto pierwsza kamera Tapo do monitoringu zewnętrznego, którą zasilisz bateriami

TP-Link zaprezentował nowy rodzaj kamery C420 z rodziny Tapo, która dedykowana jest monitoringowi zewnętrznemu. Kamera umożliwia rejestrację obrazów w jakości 2K QHD w kolorze, a jego trwała bateria pozwala na pracę nawet przez 180 dni.

Funkcje i główne cechy Tapo C420

Do rodziny Tapo, którą tworzy firma TP-Link, dołączyła właśnie kamera C420. Nowy produkt zyskał certyfikat szczelności IP65, co pozwala jej na rejestrowanie obiektów i ciągłą pracę na zewnątrz. Kamerę charakteryzuje wysoka jakość obrazu nagrań w rozdzielczości 2K QHD (2560 x 1440 pikseli). Nowe urządzenie Tapo jest w stanie rejestrować nagrania w kolorze, również w trybie nocnym i w kiepskich warunkach oświetleniowych, co umożliwia przetwornik wysokoczuły Starlight.

Oto pierwsza kamera Tapo do monitoringu zewnętrznego, którą zasilisz bateriami
Tapo C420S2 (fot. TP-Link)

Kamera została wyposażona w czujnik ruchu, który może powiadamiać właściciela urządzenia czy obiektu za pomocą wiadomości push, gdy wykryje ruch. Nowy produkt TP-Link potrafi także uruchomić syrenę i alarm świetlny, gdy przydarzy się sytuacja wtargnięcia osób obcych na daną posesję czy teren. Urządzenie rozpoznaje zwierzęta czy samochody, co ogranicza niepotrzebne czy też fałszywe alarmy.

Możliwe jest również dwukierunkowe transmitowanie, dzięki czemu można w łatwy sposób porozmawiać z osobą, która znajdzie się w pobliżu domu, np. z listonoszem czy kurierem.

Rejestracja nagrań i cena nowego urządzenia Tapo

Zarejestrowane nagrania można przechowywać na karcie microSD o pojemności 256 GB albo w chmurze Tapo Care. Urządzenie zarządzane jest z poziomu aplikacji Tapo, która umożliwia podłączenie nawet 32 tego typu sprzętów, a także odtwarzanie czterech obrazów jednocześnie.

Kamera została wyposażona w wydajny system akumulatorowy, co znacząco ułatwia instalację urządzenia, szczególnie w przypadku braku dostępu do stałego zasilania. Na jednej baterii urządzenie może działać nawet przez 180 dni.

TP-Link niedawno wzbogacił też Tapo o huby, czujnik ruchu, czujnik magnetyczny, włączniki światła, a także przycisk smart. Nowa kamera z rodziny Tapo C420 jest już dostępna jako część zestawu C420S2, który zawiera dwie kamery oraz hub H200, a jego cena wynosi około 1100 złotych.

Oto pierwsza kamera Tapo do monitoringu zewnętrznego, którą zasilisz bateriami
Tapo C420S2 (fot. TP-Link)