TP-Link Tapo L920-5
fot. TP-Link

Nowe urządzenia TP-Link Tapo dla inteligentnego domu

Firma TP-Link zdecydowała się na poszerzenie swoich horyzontów w dziedzinie tworzenia inteligentnego domu i wzbogaciła swoją ofertę Tapo o kilka kolejnych produktów. Do nowości należy hub, czujnik ruchu, czujnik magnetyczny, dwa włączniki światła, a także przycisk smart.

Hub sercem inteligentnego domu

Do rodziny urządzeń Tapo, stworzonych przez firmę TP-Link, dołączyło właśnie sześć nowych urządzeń. Jedną z najważniejszych rzeczy, która pozwala na tworzenie i prawidłowe działanie inteligentnego domu, jest hub. Dlatego też do urządzeń Tapo dołączył H100 z dzwonkiem, który może obsłużyć nawet 64 różne urządzenia, co faktycznie jest wystarczające dla domów o sporych powierzchniach.

Tapo H100, źródło: TP-Link
Tapo H100, źródło: TP-Link

Hub może obsługiwać wszelkiego rodzaju czujniki, przyciski i włączniki, a nawet uruchamiać syrenę alarmową. Ponadto działanie urządzenia opiera się o protokół sieci bezprzewodowej o niskiej mocy, dlatego żywotność baterii jest zdecydowanie dłuższa, a cena nowego huba to około 100 złotych.

Przycisk Tapo, czyli nie tylko oświetlenie

W połączeniu z nowym przyciskiem S200B za około 80 złotych, hub H100 może pełnić zadanie dzwonka do drzwi. Co więcej, przycisk jest w stanie obsługiwać domowe oświetlenie typu smart. S200B nie jest typowym przyciskiem do światła czy dzwonka, gdyż dzięki niemu możliwe jest wykonanie trzech akcji w postaci standardowego, pojedynczego naciśnięcia, ale również podwójnego, a także obrotu. Każda z wymienionych czynności może mieć przypisane inne zadanie, włącznie z wzywaniem pomocy.

Tapo S200B, źródło: TP-Link
Tapo S200B, źródło: TP-Link

Ponadto, przycisk S200B w swojej budowie otrzymał magnes, a także odpowiednie środki do przyklejenia, co sprawia, że jego montaż jest łatwy i szybki. Poza S200B do Tapo dołączyły również włączniki światła S210 i S220, które umożliwiają zdalne włączenie i wyłączenie światła, a ich cena to około 130 złotych.

Tapo i czujniki, które zapewnią bezpieczeństwo domowników

Do grona czujników firmy TP-Link dołączył czujnik ruchu T100 oraz magnetyczny T110. Czujnik T100 dostrzega każdy ruch w obrębie kąta 120 stopni i w odległości 7 metrów. Ustawienia urządzenia umożliwiają zmianę kąta nachylenia czy też zmniejszenie czułości, aby zapobiegać bezzasadnym alarmom. Wykrycie przez urządzenie ruchu może spowodować włączenie światła wewnątrz danego pomieszczenia, a jego cena to około 80 złotych. Natomiast czujnik magnetyczny T110 reaguje na każde otwieranie drzwi lub okien, co może skutkować powiadomieniem w aplikacji czy też włączeniem światła.

Produkty od TP-Link z rodziny Tapo działają również w oparciu o Asystenta Głosowego Google oraz Alexę Amazonu. Możliwe jest również ustalenie harmonogramów dnia, a wymiana źródła energii w postaci baterii nie wymaga użycia narzędzi.