Taśmociąg do odbioru zamówień, źródło: McDonald's
Taśmociąg do odbioru zamówień, źródło: McDonald's

McDonald’s otworzył nową restaurację z… taśmociągiem

Popularna sieć fast food McDonald’s, na obrzeżach Fort Worth w Teksasie, rozpoczęła test nowego systemu Order Ahead Lane. Proces odbioru zamówień odbywa się za pomocą taśmociągu, a wewnątrz nie przewidziano krzeseł i stołów.

Nowy McDonald’s dla zmotoryzowanych i taśmociąg z posiłkami

Restauracja testowa, wykorzystująca taśmociąg, która jest znacznie mniejsza od standardowej, powstała z myślą o klientach zmotoryzowanych. Zamówienie odbywa się poprzez smartfon lub kioski, zlokalizowane wewnątrz restauracji. Poza kioskami ulokowano wewnątrz również regał, z którego w łatwy i szybki sposób klient może otrzymać świeże zamówienie. Ponadto przewidziano pomieszczenie do odbioru żywności i napojów dla kurierów dostarczających jedzenie.

Dzięki systemowi Order Ahead Lane możliwe jest ominięcie standardowej kolejki, tworzącej się w większości restauracji Drive Thru. Klient może złożyć zamówienie odpowiednio wcześniej, a pracownicy, na podstawie lokalizacji, przygotują posiłek dopiero, gdy klient będzie odpowiednio blisko. Taka metoda ma zapewnić klientowi zawsze świeże zamówienie.

Restauracja z taśmociągiem, źródło: McDonald's
Restauracja z taśmociągiem, źródło: McDonald’s

Przyszłość testowanego systemu Order Ahead Lane od McDonald’s

Nowy system został opracowany z myślą o klientach poruszających się pojazdami, którzy nie mają czasu lub nie chcą zjeść na miejscu, dlatego zdecydowali się na zamówienie na wynos. Również fakt, że zamówienie jest gotowe do odbioru praktycznie równo z pojawieniem się klienta przy okienku, pokazuje jak bardzo sieć fast food stawia na czas kupującego oraz świeżość oferowanych produktów.

Na ten moment McDonald’s stworzył tylko jedną tego typu restaurację na świecie i nie informuje, czy powstanie większa liczba, wykorzystująca system Order Ahead Lane, także w innych krajach. Mimo wszystko, jest to kolejna nowa koncepcja, która jest ewidentnym krokiem w przyszłość i zastosowanie innowacyjnych systemów.

Sieć fast food ciągle wprowadza do życia ułatwiające klientom i pracownikom pomysły oraz systemy. Niedawno pisaliśmy również o ekologicznym podejściu McDonald’s i wielorazowych opakowaniach na jedzenie, wdrażanych w wybranych europejskich lokalizacjach.

Nowa restauracja już otwarta

Nowy McDonald’s zlokalizowany w Teksasie już został otwarty i wzbudził ogromne zainteresowanie, a zdania w kwestii jego innowacyjności są podzielone. Część klientów uważa taką formę odbioru zamówień za doskonały pomysł, stwierdzając nawet, że robotyczna forma podaży zamówień praktycznie wyklucza możliwość pomyłki podczas kompletowania zamówienia, a część jest zaniepokojona ideą i wręcz przerażona. W internecie pojawiło się już nagranie z nowo otwartego lokalu, które w 4 dni wyświetlono aż 1,2 miliona razy!

@foodiemunster

@McDonald’s has a new test concept

♬ Jingle Bell Rock – Bobby Helms