Krzesło gamingowe McDonald's podgrzeje burgera i potrzyma frytki

Krzesło gamingowe McDonald’s podgrzeje burgera i potrzyma frytki

Fotele dla graczy, mimo że są naprawdę różne, zawsze wyczuwa się w nich jakiś wspólny mianownik. Nawet, gdy są bardziej krzykliwe lub bardziej futurystyczne, podąża za nimi idea wygody, nowoczesności, ciekawego wzornictwa i czerpania maksymalnej frajdy z czynności, jaką jest granie. Raczej nie kojarzą się one z meblem, na którym spożywa się posiłki. Może lepiej powiedzieć, że dotąd się nie kojarzyły, bo brytyjski McDonald’s postanowił zmienić naszą percepcję i zrobić własne krzesło gamingowe. Będzie je można wygrać w konkursie na FB, który promuje kanapkę McCrispy.

Z jednej strony pojemnik na frytki, z drugiej na burgera

Fotel ma czarno-żółty kolor i jest pokryty licznymi napisami McCrispy, które oznaczają tyle, co nazwa promowanej obecnie kanapki z menu restauracji. Jest wyposażony w specjalną poduszkę w okolicy lędźwi oraz miękki zagłówek z nadrukowanym logotypem, czyli znaną każdemu literką M. Parząc po raz pierwszy na ten design pomyślałem sobie – to istne disco polo. Kto by to chciał? Co jeszcze? Hełm z kubełka KFC? Aaa… Czekaj… Nieważne.

Pomińmy już wątpliwe walory wizualne i skupmy się na tych użytkowych, które sprowadzają się w do tego, że można otoczyć się podczas grania niezdrowym jedzeniem z obu stron. Krzesło ma miejsce zarówno na frytki, jak i na dwa dipy oraz specjalny podgrzewacz dostosowany do wymiarów burgera. Nie wiadomo jednak czy działa na baterie, czy trzeba podłączyć go kablem do zasilania. Tego McDonald’s nie zdradza, tak samo, jak nazwiska twórcy projektu. A szkoda, bo na pewno wielu z nas jest ciekawych, co to za wizjoner stoi za tym krzesłem 😉

W każdym razie można się wygodnie rozsiąść, grać, jeść i o nic nie martwić, bo nawet, gdy zdarzy się wypadek i tłuszcz lub sos spłynie na brodę, to ktoś już o tym wcześniej pomyślał i dołączył do zestawu dwie serwetki wielokrotnego użytku. O ślady na fotelu też podobno nie trzeba się martwić, bo ten obity jest odporną na plamy skórą.

Co więcej, można zamienić podłokietniki w zależności od tego, czy ktoś jest lewo, czy praworęczny. Nie ma zatem żadnych wątpliwości – jest to niezwykle przemyślana konstrukcja, królewski tron do konsumpcji fast foodów.

Do wygrania jest tylko jedno takie krzesło

Konkurs jest wyłącznie dla pełnoletnich mieszkańców Wielkiej Brytanii. Osoby z Anglii, Szkocji i Walii mogą wejść na stronę McDonald’s na Facebooku i wziąć udział w losowaniu przez wypełnienie specjalnego formularza. Możliwość wzięcia udziału w zabawie zostanie zamknięta z końcem dnia 13 listopada, a do wygrania jest tylko jedna sztuka tego niecodziennego krzesła. Podobno nie jest to jedyny fotel McDonald’s na świecie, bo portal The Gamer doliczył się jeszcze kilku – dokładnie czterech.

Jak to widzę? Hmm… Moją opinię odda najlepiej ten obrazek, pochodzący z filmu „Wall-E”.

Krzesło gamingowe McDonald's podgrzeje burgera i potrzyma frytki
Źródło: film Wall-E