Coolermaster Synk X Fotel dla graczy wibrujący
źródło: Cooler Master

Cooler Master Synk X – fotel dla graczy, którego wibracja to drugie imię

Na rynku dostępnych jest masa przeróżnych foteli dla graczy, które różnią się od siebie przede wszystkim wyglądem i wygodą, ale niekoniecznie możliwościami – wszak jest to mebel, służący do siedzenia. Najnowsza propozycja Cooler Master Synk X okazuje się jednak naprawdę intrygująca, bowiem można powiedzieć, że wibracja to jego drugie imię. Ma na pokładzie sporo elektroniki, która sprawi, że gra, siedząc na nim, będzie ciekawsza.

Fotel Cooler Master Synk X – haptyczny fotel?!

Haptyczna informacja zwrotna to z pewnością jeden z lepszych dodatków, jakie oferują m.in. obecne smartfony. Potrafią zastąpić brak fizycznych przycisków osobom, które lubią czuć, że pod ich palcami „coś się dzieje”. Najnowszy fotel dla graczy Cooler Master Synk X będzie bardzo podobny pod tym względem – zapewniając wibrację, jednak nie tylko pod palcami, a dla całego ciała.

Mebel wyposażony jest w urządzenie, które zamienia fale dźwiękowe w wibracje – rozwiązanie ma zapewnić jeszcze lepsze odczucia z gry. Fotel prezentuje się naprawdę dobrze – jest nieco większy – ma duże oparcie i siedzisko, a także dwustopniowy, wysuwany podnóżek, co ma sprawić, że wibracje będą rozchodziły się na całe ciało użytkownika.

Co więcej, producent zaimplementował panel sterowania, za pomocą którego wyregulujemy głośność słuchawek, a także sprawdzimy stan naładowania baterii Synk X – ten znajduje się za podłokietnikiem.

Coolermaster Synk X Fotel dla graczy wibrujący
źródło: Cooler Master

W panelu zaimplementowano gniazdo aux-in, przy którego pomocy podłączymy krzesło do zestawu audio. No dobra, jeśli jest wskaźnik baterii, to pewnie fotel będzie ładowany – i tak dokładnie jest. Uzupełnianie energii ma potrwać aż 6 godzin, a akumulator, według zapewnień producenta, ma wytrzymać maksymalnie 8 godzin użytkowania, jeśli natomiast wibracje ustawi się na „maksa” to czas spadnie do 4 godzin.

Coolermaster Synk X Fotel dla graczy wibrujący
źródło: Cooler Master

Cena jest… bardzo wysoka

Cooler Master Synk X jest flagową propozycją popularnego producenta sprzętu komputerowego, która nie dość, że zapewnia funkcje wibracji, to jeszcze oferuje świetny wygląd i topowe materiały – stalowo-drewnianą ramę z pianką zapamiętującą kształty i oddychające tkaniny. Maksymalna waga użytkownika, dla którego przeznaczony jest ten fotel, to 135 kg.

Jak możemy się spodziewać, cena tutaj nie będzie należała do najniższych – fotel będzie kosztować 1299 dolarów (równowartość ~6300 złotych).