AMD Vertegear PL4500
źródło: AMD

Ten fotel gamingowy to coś dla fanów sprzętu AMD

Jesteś fanem procesorów AMD Ryzen i kart graficznych Radeon RX? Twój komputer składa się tylko z komponentów Czerwonych? To krzesło gamingowe zatem może przypaść ci do gustu, ponieważ jest sygnowane logiem popularnego producenta sprzętu komputerowego. Nie należy jednak do najtańszych.

Fotel gamingowy Vertagear sygnowany logo AMD

Na stronie internetowej sklepu fanów AMD pojawiła się ciekawa propozycja, obok której entuzjaści obozu Czerwonych z pewnością nie przejdą obojętnie. Jest to bowiem krzesło gamingowe sygnowane logo marki. Oczywiście, jak możemy się spodziewać, to nie gigant technologiczny z Santa Clara jest odpowiedzialny za jego produkcję, a firma wyspecjalizowana w projektowaniu foteli.

Producent procesorów i kart graficznych współpracował bezpośrednio z firmą Vertagear, która nieco spersonalizowała jeden ze swoich modeli – a mianowicie PL4500 – dodając akcenty Czerwonych w postaci logotypów producenta mikroukładów. Domyślnie Vertagear PL4500 kosztuje 549,99 dolarów, natomiast do wersji AMD trzeba dopłacić kolejne 29 dolarów – krzesło kosztuje zatem 579 dolarów (równowartość ~ 2680 złotych), co najmniejszą kwotą oczywiście nie jest.

Cena idzie za jakością

Fotel Vertagear PL4500 w specjalnej, Czerwonej wersji, nie różni się zbytnio od „podstawki”, a więc oferuje taką samą budowę. Producent zastosował tu m.in. specjalną siatkę z włókna kawowego, która ma zapewnić lepszą oddychalność, co powinno sprawić, że mebel nie będzie aż tak szybko zbierał przykrych zapachów. W środku natomiast znajduje się pianka, nazwana dość skomplikowaną nazwą Ultra Premium High Resilence, która ma gwarantować wysoki komfort osoby siedzącej.

Fotel AMD ma zapewniać podparcie lędźwi i szyi, dzięki poduszkom z pamięcią kształtu użytkownika, podłokietniki oferują regulację 3D, a oparcie ma możliwość regulacji nachylenia w zakresie od 80° do 140° z funkcją zapamiętania czterech pozycji oparcia.

Jak zatem widać, cena idzie za jakością. Warto na koniec dodać, że zalecana przez producenta waga i wzrost użytkownika to, odpowiednio, do 120 kg i do 2 m. Krzesła są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych.