project sophia razer
fot. Razer

Razer odleciał! Tylko spójrzcie na to wypasione, modułowe biurko i fotel. Zapragniecie je mieć

Targi CES 2022 w Las Vegas trwają w najlepsze. To właśnie podczas nich Razer zaprezentował dwie ekscytujące nowości. Każda z nich może znacząco wpłynąć na komfort użytkownika. Project Sophia, czyli pierwszy modułowy stół do gier, oraz fotel gamingowy Enki Pro HyperSense polecają się na home office.

Razer Project Sophia
żródło: Razer

Razer Project Sophia: modułowe biurko dla gracza i nie tylko

Modułowe biurko Razer Project Sophia to projekt, powiedzmy to wprost, niezwykle odjazdowy i zaskakujący. Z pozoru zwykły mebel, staje się synonimem nowoczesności i designu. Co więcej, ma zdolność przystosowania się do potrzeb użytkownika. Może być domowym biurem, narzędziem pracy czy też służyć rozrywce.

Project Sophia to aż 13 oddzielnych modułów, które można uzupełnić o szereg różnych elementów, czyli wyświetlacze, ekrany sensorów monitorujących pracę komputera, panele dotykowe, tablety graficzne, miksery audio i inne. Według zapowiedzi producenta będzie to połączenie stacjonarki z nieskończoną elastycznością.

project sophia razer
fot. Razer

Zaawansowana technologia na wyciągnięcie ręki

Razer Project Sophia nie boi się nawet najtrudniejszych zadań, gdyż ma w sobie potężne komponenty, takie jak procesory Intela i kartę graficzną Nvidia. Z powodzeniem posłuży nam jako narzędzie do rozrywki, ale także do pracy. Jest przy tym bardzo przestronne, gdyż wszystkie elementy biurka umieszczono w kompaktowej obudowie, którą przymocowano do spodu szklanego blatu. Dzięki temu łatwo i szybko wymienimy dany element, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Warto także wspomnieć o oświetleniu Razer Chrome RGB. Co więcej, wbudowane diody LED można bezpośrednio zintegrować z ekosystemem. Nie zapominajmy również o ogromnym wyświetlaczu OLED, któy może być w rozmiarze 65 lub 77 cali.

Razer Enki Pro HyperSense

Oczywiście przy każdym biurku musi stać fotel. Razer Enki Pro HyperSense, bo o nim mowa, to mnóstwo innowacyjnych, dotykowych informacji zwrotnych, które mają za zadanie zapewnić niespotykane dotąd wrażenia z gry. To pierwszy raz, gdy zastosowano technologię spotykaną w Razer Kraken V3 HyperSense, w fotelu gamingowym.

Razer odleciał! Tylko spójrzcie na to wypasione, modułowe biurko i fotel. Zapragniecie je mieć

Debiut zaliczamy do niezwykle udanych, gdyż to jedyny taki mebel, potrafiący stworzyć wrażenie przechyłu fotelu czy też dać odczuć wibracje na całym ciele podczas grania w ulubione tytuły. Wewnątrz Razer Enki Pro HyperSense działa zaawansowany silnik dotykowy, który oferuje wyczuwalne różne wibracje, tekstury oraz ruchy.

Razer odleciał! Tylko spójrzcie na to wypasione, modułowe biurko i fotel. Zapragniecie je mieć
źródło: Razer

Jak dotąd nieznana jest cena tego niezwykłego krzesła, jednak przewidzieć można jedno. Nie będzie ona niska, gdyż model bez wibracji kupimy w cenie 2500 złotych.