Monitor OnePlus X 27
Źródło: OnePlus

OnePlus E 24 oraz OnePlus X 27 – co wiemy o nowych monitorach?

OnePlus X 27 będzie drugim monitorem w katalogu producenta. Dzisiaj zadebiutuje pierwszy, budżetowy model E 24. Co wiemy na ich temat? Niemal wszystko, włącznie z datami premiery oraz wyglądem. Jak zapowiadają się monitory?

OnePlus to nie tylko smartfony

Firma OnePlus jest znana z produkcji całkiem udanych smartfonów (przykładem niech będzie OnePlus 10T), choć niekoniecznie dobrze wycenionych. Jednak producent nie boi się wchodzić na inne płaszczyzny rynku – produkuje bowiem również telewizory, słuchawki bezprzewodowe, oferuje wearables, a jakiś czas temu firma wpadła na pomysł produkcji własnych lokalizatorów.

Na temat lokalizatorów nic nam (jeszcze) konkretnego nie wiadomo, jednak producent zdecydował się ujawnić produkt, którego do tej pory nie oferował. Mowa o monitorach. Firma wprowadzi w niedługim czasie na rynek dwa modele – E 24 oraz X 27. Co wiemy na ich temat?

OnePlus E 24 oraz OnePlus X 27 - co wiemy o nowych monitorach? OnePlus E 24 oraz OnePlus X 27 - co wiemy o nowych monitorach?

OnePlus E 24

Tańsza, mniejsza i mniej imponująca pod kątem parametrów wersja monitora, nastawiona bardziej na wykorzystanie w pracy, niż gamingu. Model ten oferuje matrycę Full HD (1920 x 1080 pikseli) w technologii IPS. Producent przekonuje, że monitor ten jest niesamowicie cienki (8 mm szerokości) oraz zdolny do wyświetlenia palety 16,7 mln kolorów.

Ponadto zaoferuje odświeżanie ekranu na poziomie 75 Hz i może się pochwalić certyfikatem TUV Rheinland, potwierdzającym brak migotania ekranu oraz niską emisję światła niebieskiego. Wykonana z metalu podkładka posiada otwór do poprowadzenia kabli, a w samym monitorze można dostosować kąt odchylenia, w zakresie od -5 do 15 stopni.

Dodatkowo ma wejścia HDMI, VGA, USB-C oraz słuchawkowe. Użytkownik może również wybrać sobie jeden z pięciu domyślnych trybów pracy (standardowy, tryb gry, przeglądanie internetu, tryb filmowy oraz tryb zdjęć). Całkiem nieźle jak na monitor wyceniony na…

No właśnie, jeszcze nie wiemy ile. Jednak patrząc na jego parametry (oraz porównując je z tym, co oferować ma model X 27), przypuszczam, że nie będzie kosztować więcej, niż 250 dolarów. Oficjalną cenę poznamy jeszcze dzisiaj, wraz z jego premierą.

OnePlus E 24 oraz OnePlus X 27 - co wiemy o nowych monitorach?
Monitor OnePlus E 24 prezentuje się całkiem nieźle. Ciekawe czy w rzeczywistości wygląda równie dobrze, co na renderze (źródło: OnePlus)

OnePlus X 27

Model X 27, który zadebiutować ma wraz z nadejściem 15 grudnia, został ewidentnie stworzony z myślą o fanach gamingu. Monitor oferuje opóźnienie wynoszące zaledwie 1 ms, odświeżanie na poziomie 165 Hz oraz rozdzielczość 2K QHD (2560 x 1440 pikseli). Ponadto wspiera technologię AMD FreeSync Premium, co docenią posiadacze karty graficznej od Czerwonych.

Możemy go również dowolnie dostosować do aktualnych potrzeb – monitor zaoferuje nam Pivot od -90 do 90 stopni, pozwoli na dostosowanie wysokości, kątu nachylenia (od -5 do 21 stopni), a także będzie można go obracać (od -20 do 20 stopni). Poza tym zaoferuje (tak samo, jak jego młodszy brat) 5 domyślnych trybów pracy, otwór na kable w podstawce oraz zyskał certyfikat TUV Rheinland.

OnePlus E 24 oraz OnePlus X 27 - co wiemy o nowych monitorach?
Idealne stanowisko gracza, według OnePlus (źródło: OnePlus)

Czekamy…?

Jakkolwiek nowe monitory w portfolio dużego producenta (choć w zasadzie dotyczy to wszystkich produktów) wzbudzają sporo emocji, nie jestem przekonany do oferty OnePlus. Najprawdopodobniej zarówno E 24, jak i X 27 znajdą swoich fanów, ja jednak pozostanę wierny moim Dell oraz MSI.