Sound Pro, źródło: Xiaomi
Sound Pro, źródło: Xiaomi

Nowy głośnik Xiaomi. Co oferuje Sound Pro?

Wczorajsza konferencja Xiaomi przyniosła nam premierę nie tylko smartfonów Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro, smartwatcha Xiaomi Watch S2, słuchawek Xiaomi Buds 4 czy wreszcie oprogramowania MIUI 14, ale również inteligentnego głośnika Sound Pro. Głośnik charakteryzuje się wysokiej jakości dźwiękiem, estetycznym wyglądem i oświetleniem zgodnyum z rytmem odtwarzanego audio.

Charakterystyka nowego Sound Pro

Nowy głośnik Sound Pro dostępny jest tylko w czarnej kolorystyce, choć jego spora część zbudowana została z przezroczystego materiału, której kolor zmienia się razem ze zmianą rytmu odtwarzanej muzyki. Przyznaję – patrząc na zdjęcia prasowę uważam, że ten sprzęt zdecydowanie może się podobać.

Oświetlenie głośnika opiera się o LED-owe punkty świetlne, które włączają się zgodnie z rytmem muzyki. Możliwe jest również wyświetlanie wybranych tzw. tapet z efektami świetlnymi.

Sound Pro otrzymał 3-częściowy głośnik pełnozakresowy, dzięki czemu jakość i czystość dźwięku ma stać na wysokim poziomie. Xiaomi zainstalowało w Sound Pro również 3-częściowy radiator pasywny oraz subwoofer, co pozwala na wydobywanie dobrych jakościowo dźwięków także w niskich częstotliwościach.

Głośnik może osiągać aż 91dB głośności. Emituje dźwięki w 360 stopniach, dzięki czemu możliwe jest takie samo odczuwanie muzyki w każdej części pomieszczenia, bez względu na to, gdzie został ustawiony. Co jednak najważniejsze, urządzenie obsługuje dwa kodeki: SBC i AAC.

Sound Pro, źródło: Xiaomi
Sound Pro, źródło: Xiaomi

Cena Xiaomi Sound Pro

Xiaomi Sound Pro uzyskał dostęp do technologii dźwięku komputerowego w wersji 2.0, co pozwala na uzyskanie dostrojenia jakości dźwięków, a także do zaktualizowanego algorytmu Nightingale, który umożliwia dostosowywanie stylu przez użytkownika na podstawie aplikacji Xiaomi Speaker.

Sound Pro, źródło: Xiaomi
Sound Pro, źródło: Xiaomi

Nowy głośnik Sound Pro trafił już do sprzedaży, póki co na rynek chiński, w cenie 999 juanów, czyli niecałe 640 złotych. Na ten moment dostępna jest promocja, która pozwala na obniżenie tej ceny o 10%.