Xiaomi właśnie zaprezentowało spory telewizor Redmi A70!

Xiaomi właśnie zaprezentowało spory telewizor Redmi A70!

Firma Xiaomi w swojej ofercie ma wiele różnych urządzeń, w tym całą gamę gadżetów smart. Co chwilę zaskakuje nas nowymi wersjami swoich urządzeń, tym razem zaprezentowała nowy model telewizora Xiaomi Redmi A70 2023. Wytrzymały i testowany w kierunku upadków, uszkodzeń oraz różnorodności temperatur, o sporym ekranie Redmi A70, trafił już do przedsprzedaży na rodzimym rynku.

Parametry Xiaomi Redmi A70

Nowy telewizor Xiaomi został wyposażony w 70-calowy ekran w rozdzielczości 4K, który otoczony jest cienką, metalową ramką, zajmującą jedynie 4% całości ekranu telewizora. Może wyświetlać miliard kolorów, pomimo dość niskiego odświeżania na poziomie 60 Hz.

Wyposażony został w czterordzeniowy procesor ARM Cortex A35, 1,5GB pamięci RAM oraz 8 GB ROM, a także w system operacyjny MIUI TV i moduł Wi-Fi 2,4 GHz. Całkowite wymiary telewizora to 156,8 cm szerokości na 94,6 cm wysokości oraz 33,6 cm grubości wraz z podstawą, którą stanowią dwie podpory.

Firma Xiaomi postanowiła również wyposażyć A70 w dwa porty USB, dwa złącza HDMI, gniazdo S/PDIF, gniazdo AV, a także antenę i port sieciowy. W standardowej wersji dostępnej już w Chinach, telewizor ma dostęp do aplikacji takich telewizji, jak Kiwi, Aurora, Mango czy innych użytkowanych w tamtejszych stronach, które działają podobnie jak dostępny u nas Netflix, Disney+ czy HBO Max, gdzie konieczne jest wykupienie subskrypcji.

Dźwięk nowego Redmi A70 wydobywa się z dwóch głośników o mocy 10 W każdy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by bezprzewodowo połączyć inne głośniki z telewizorem.

Xiaomi Redmi A70 2023
Xiaomi Redmi A70 2023, źródło: Xiaomi

Możliwość rozbudowania inteligentnego domu

Nowe urządzenie Xiaomi zostało wyposażone w moduł MIUI TV, który pozwala na sterowanie innymi urządzeniami smart domu, bez znaczenia czy jest to robot odkurzający, głośnik, czajnik, oczyszczacz, żarówka czy inne urządzenia.

Możliwe jest także bezpośrednie streamowanie z telefonu na telewizor, bez względu na posiadany system – Android czy iOS, choć Xiaomi postanowiło wesprzeć również Windows czy Mac.

Telewizor Xiaomi Redmi A70 2023 obecnie jest już dostępny w przedsprzedaży na terenie Chin, gdzie można go kupić za 2199 juanów, czyli niecałe 1500 złotych (w prostym przeliczeniu). Po rozpoczęciu sprzedaży właściwej od 31 października, jego cena ma wynosić 2999 juanów, czyli nieco ponad 2 tysiące złotych.

Niestety, na ten moment nie jest jeszcze wiadome, czy telewizor trafi na inne rynki, w tym polski.

Xiaomi Redmi A70 2023
Xiaomi Redmi A70 2023, źródło: Xiaomi